Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The DJ

    addikt

    Sziasztok!

    Összetett és komplex kérdésem lenne, nem is biztos, hogy az adatbázisok és a MySQL rá a válasz, csak próbálkozom, hogy hogyan és miként lehetne a legegyszerűbben megoldani a következő esetet:

    Adott egy honlap, kész a grafikai és a tartalmi design, viszont az egésznek az alapja egy komoly és masszív adatrengeteg, ami bizony sok felé ágazik szét. Nézzük miről is van szó: Magyarország összes települése megtalálható lesz az oldalon (előbb-utóbb), megyékkel kezdődik, megyékre kattintva városokra szűkül, ezekre rákattintva almenük jönnek elő (minden városnál ugyanazok az almenük, de ezek tartalma természetesen, mindig más), mondjuk öt darab, és minden egyes almenü még 3-4 almenüre ágazik szét. Természetesen mindegyikben külön tartalom az adott településre vonatkozóan. Az oldalon keresztül le lehet majd kérni az egy bizonyos településre vonatkozó adatokat vagy akár egy keresőn át lehet specifikus városra és adatra is keresni, sőt egy bizonyos adaton keresztül el lehet majd jutni egy másik településre is, amennyiben egyezés van. (Pl. Aprajafalva hulladék szolgáltatója ugyanaz, mint Pitricsomé) Tudom, hogy zavaros, úgyhogy itt egy kép, hogy nagyjából hogy épül fel a dolog: [link]

    Most jön a ciki rész: A MySQL tudásom kimerül abban, hogy linuxon fel tudom telepíteni és PHPMyadminon keresztül módosítom a táblák tartalmát. Férfiasan bevallom sosem foglalkoztam mélyen vele, HTML, CSS, grafikai elemek és kis PHP az még megy, de ez sajnos nem. Az első kérdés az, hogy a fenti tények tudatában érdemes-e egyáltalán SQL-t használni? Amennyiben igen akkor szintén csak a neheze marad, ugyanis kérdés, hogy létre tudom-e én ezt így hozni nulla tudással anélkül, hogy egy évig képezném magam vagy kitépném minden hajszálam a folyamat közben?

    Nagyon szívesen fogadnék minden tippet vagy ötletet, hogy hogy lehetne ezt a legésszerűbben és legoptimálisabban kivitelezni, ugyanis ez egy közszolgálati oldal lesz, elvileg mindenki javát szolgálná (amennyiben el tudjuk készíteni). Bevallom őszintén, hogy nekem még nem áll össze a fejemben a dolog, hogy hogy kellene ezt kivitelezni olyan szinten, hogy minden lekérhető legyen, ugyanakkor ne legyen sem túlbonyolítva, sem csontra lebutítva, viszont hamarosan el kéne készülni ennek az oldal törzsét képező "almotornak" és nem nagyon tudom hol kellene ennek utánakérdeznem :B
    Szóval ötleteket, tippeket várom és köszönöm mindenkinek, aki hozzászól a témához :R

    https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

Új hozzászólás Aktív témák