Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neptunfű

    tag

    válasz ádí #391 üzenetére

    Idézet:
    "Nekem is ilyen kütyüm van pár napja. Próbáltam vele mindenféle módon a konvertálást. Bár lehet tenni rá 25fps-es videót, de az csak akkor fog rendesen játszani a hang csúszása nélkül, ha a videó elég rövid, vagy nem túlságosan mozgásos.
    Viszont 22fps-el atomstabil.

    Amit tapasztaltam, hogy szinte bármelyik aviconverttel lehet videót csinálni, csak egy kicsit meg kell trükközni őket. Az aviconvert könyvtárában van egy rejtett file aviconverter.ini. Abban a fájlban vannak bene a tömörítési paraméterek. Akinek csak 20 fps-sel konvergál a cucc ott az .ini fájlban lát egy 20-as számot. Egyszerűen át kell írni 22-re. Amit már kitapasztaltam az, hogy a cucc 22fps-nél max 550kbites videót bír el max 128as mp2-es hanggal és a motion estimation az max 4 (ez az xvid kodek mozgás követése értéke 0-6 lehet).
    Ami nekem még működött az a 450-es videó és a 192es audio bitráta. Ezzel a beállítással a videók hangja vmivel jobban szól.

    A mozgás követést levéve 1-re (az a minimális, mert 0-nál már ki van kapcsolva), és 400-450-es videó bitrátával és 128-as hanggal a 25 fps-es videó is megy. De ha nagyon sok a mozgás, akkor az hoszabb filmnél szintúgy hang csúszást eredményezhet és azt nem is teszem hozzá, hogy 1-es értéknél ocsmányul néz ki az xvid.

    Más:

    Az én kütyüm nem csak a wma-t (bár a wma veszteség nélkülit nem), az mp3-at és a wav-ot viszi, hanem viszi az ape-t (normal tömörítésig) és a flac-ot (akár maximális tömörítésig) is.

    Amúgy az a vidrop progi nem rossz. Mivel ugyanazt a mencodert használja, ki lehet belőle szedni a kódolás paramétereket és azokat berakva az aviconverter converter.ini fájljába az is képes simán lefuttatni őket."[/I]"
    ahhoz meg ohgy ékezetes karakterkészleted legyen vidropban ahhoz a settigsben alul a feliratos résznél a cp1251-et írd át cp1250-re. még nem próbáltam de azt mondják működik vele"

    Remélem segít... amúgy megpróbálhatod atotal video convertert vagy az említette vidrop programot is. Nekem mindegyikkel működött!
    A lényeg hogy xvid-be konvertálj

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    as long as you don't choose everything remains possible

Új hozzászólás Aktív témák