Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kovaccss

    tag

    válasz Matthewus #48367 üzenetére

    Ha annyira jók a felgyorsított firefox verziók, akkor miért van hónapról hónapra több olyan beírás itt, hogy ez is rossz, meg amaz is rosszul működik, meg a kiegészítők közül is egyre több az, ami bezavar, meg nem fér össze a többi kiegészítővel, stb., meg zabálja a RAM-ot 2 GB fölé menve, meg nem jó a videólejátszás, stb.?
    Ezen beírások miatt ódzkodok az újabb verzióktól. A saját tapasztalataim is ezeket igazolják, mint írtam is, akadások, összeomlások, stb. Még a régebbi 39-essel is sok gondom van, akkor mi lesz az újabbal?

    Egyre inkább úgy tűnik, és nem csak szerintem, sokan beírták, hogy minél gyorsabban jönnek ki az újabb verziókkal, annál szarabb lesz az egész. Pláne, hogy a 64 bites még mindig csak béta, 1-2 hónapja lehet használni, a többi fontosabb böngészőnél már régen van rendesen működő 64 bites.
    Aztán ott a motor megváltoztatása, hogy minden lapot és kiegészítőt külön folyamatban akarnak kezelni, mint a többinél (IE, Opera, Chrome), ami azzal jár, hogy a mostani kiegészítők mind mehetnek a kukába, mert nem lesznek kompatibilisek. Stb. A RAM használat is erősen meg fog nőni, mert most 2 Opera lappal (a legfrissebb verzió) a kinyitás után azonnal már 700 MB-ot használ 9 folyamattal. Ez iszonyúan sok. Ezek nem a bizalmat erősítik. IE-t, Chrome-ot, és Operát ezért nem használhatok az 50-70 lapomhoz, mert nem 2 GB-ot, hanem min. 4 GB-ot használnának, vagy ki se lehetne ennyi lapot nyitni, mert hamarabb összeomlanának.

    Ne én legyek már a bétateszter, hogy nekem kelljen kikísérleteznem, hogy mikor, hogyan, mi, mivel működik, és mivel nem. Mert ez megy az utóbbi min. 10 évben minden szoftvernél, hogy a felhasználók a teszterek, mert lehetetlen rendesen letesztelni, a firefox 39-es 2015. okt-i, és most 49-nél tartunk, ez 11 verzió 1 év alatt. Miért kell ennyire sietni? Elég lenne 1-2 verzió évenként.
    A lekerekített füles fos kinézet mióta is van? A 32-es óta? Már a 39-hez is kell a classic theme restorer. Vicc.
    Az itteni [link] dátumokat nézve a firefox 3.6-os 2010. jan-ban, a 4-es 2011. márc-ban, a 10-es 2012. jan-ban, a 18-as 2013. jan-ban, a 27-es 2014. feb-ban, a 35-ös 2015. jan-ban, a 44-es 2016. jan-ban jött ki, mindig az adott év legelső verzióját írtam ide. Minek ez a kapkodás?
    Többször próbáltam a Chrome-ot, mindig 10 percen belül összeomlott 2-3 lappal, azonnal uninstall lett. Ez vicc. A RAM használata kb. az Operáéval egyezne meg. Egyszerűen nem tudok mire váltani Firefoxról, mert mind sokkal több RAM-ot használ.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák