Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Burt1793

    veterán

    válasz lumpy92 #136756 üzenetére

    Itt találsz részletes infót a TDM-ekről (nem csak az évjáratokról, mindenről), 2007-től volt az utolsó ráncfelvarrt széria.
    Amúgy a korábbiaknál (persze akár ennél is lehet, de nekem jó így illetve nem terhelem kis fordulaton, ha lassan akarok menni, ott a nagyrobogó) van egy kábel vagy egy csappantyú, amivel javítható az alacsony fordulaton rángatás, ugyanis ezt az emissziós norma miatt hozták, így 4000 alatt kevesebb levegőt kap a motor. Érdekesség, hogy amikor nagyon kevés volt a benzinem, akkor 4000 felett leállt a motor már, alatta viszont még üzemelt azzal a pár cseppel ami a csövekben volt...
    ABS javításról nincs hírem, hallottam, hogy sokaknak beszart, az új ABS kocka ára 650 ezer forint most, de persze mindenki csak felújítja. Nekem amúgy az első kör gyengült el, a hátsó még jó, diag-gal is teszteltük (amúgy egy tréningen derült ki, vészfékezéskor). 2 évente kapott nálam új fékfolyadékot, de persze használtan vettem, illetve azt is mondják, hogy meg kell csúsztatni időszakonként, hogy dolgozzon és ne rohadjon be. Az első ABS kb. évi 1-2szer üzemelt nálam, mondjuk akkor nagyon kellett, de lehet, hogy ez is kevés volt neki. No meg lassan 15 éves a gép...

Új hozzászólás Aktív témák