Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    válasz Topiccsendőr #119666 üzenetére

    Pécsiként, és a mecseki erdők ismerőjeként azt hiszem nem kell nekem bemutatnod a fakitermeléseket. Nem értek az erdőgazdálkodáshoz, nem ismerem a 20-30-50 éves terveket, de undorító, amit a Mecsekkel csinálnak. Ebben tökéletesen igazad van.
    De továbbra is csak azt tudom mondani egy példán keresztül, hogy ha valaki az út mellett kib@ssza a kocsijából a szemetet, azt sem menti fel az, hogy már volt ott egy kupac szemét! Igenis kúrják meg érte! Attól, hogy jön a Kraz, és szétbarmol mindent, nekem motorosnak még kutya kötelességem betartani az erdőtörvényt. Ha pedig nem tartom be (akarva, vagy akaratlanul), akkor nem azt kell mondani az erdésznek, hogy "bezzeg a fatolvajok, meg az erdőgazdálkodás", meg "nyugodtan dugják fel a szabályaikat", hanem kulturáltan, alázatosan, és a vétséget elismerve kell bele beszélni. A reakció is szinte biztos, hogy más lesz...
    Ismersz eléggé, nem vagyok álszent (bár sokan ezt állítják), nem tagadtam soha, hogy jártam én is tilosban, de (miután felnőttem) olyankor is igyekeztem normálisan viselkedni, és ha megfogtak volna, vállaltam volna a következményeket.

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák