Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vendingo

    veterán

    válasz baboss #108237 üzenetére

    Én voltam párszor, évi 1-3 alkalommal :D
    Összes útvonalon mentem már.
    Kedvencem: Leveretek Szlovénián keresztül az autópályán, onnantól meg élvezném a frankó horvát szerpentineket a 8-as úton végig a tenger mellett, ha nem lenne fosásig lakókocsival, bámészkodóval, turistabusszal, kamionnal, munkagépekkel, útkarbantartásokkal.... Szezonban élvezhetetlen, ha csak nem éjjel verettek, mert akkor nagyon frankó, szinte üresek az utak.
    Én már rég nem motorozni járok oda, 1. annyiszor bejártam, hogy unom, 2. inkább élvezem a tengert, aztán ha unom magam, akkor átszenvedem magam egy másik kempingbe.
    2x voltam rendes szálláson, mindegyik szezonon kívül volt, árra nem emlékszek, de nagyon olcsó volt (rég volt már). Kempingezni szoktam, de már kezdenek elmenni abszurd árazásba. Tavaly megszívtam a 4*-os kempinggel, mert a gatyám is otthagytam. Tavaly voltak lent rokonék 2 pici gyerekkel, Trogirba előre foglaltak szállást, reggel 8-kor már ott is voltak, ahol közölték, hogy sorry, de kiadtuk már másnak. Este 6-ra találtak horror áron szállást.
    Minél délebre mentek, annál olcsóbb és annál könnyebb szállást találni. Makarska környékén sokszor kint állnak a panzió tulajok, jobb esetben a csinos kis lánykájuk, aki táblával meg integetéssel jelzi, hogy van szabad hely, szállj meg náluk.
    Isztria szállásügyileg felejtős, még a kempingek is púposan vannak. Tavaly a kempingbe mondták, hogy menjek be és ha találok valahol egy sátornyi helyet, akkor örüljek, és sok sikert kívánt a kereséshez.
    Ha tanácsolhatom, minél délebbre menjetek, jobb a klíma, másabbak a népek, könnyebb szállást találni, árban egy kicsivel olcsóbb, a kempingek szellősebbek, na meg sokkal olcsóbbak. Horvát autópályát nagy ívben kerüljétek, nettó lehúzás a fizetőkapuk miatt. Nagyon drága+ rohadhattok a napon a sorban, hogy rátok kerüljön a sor fizetéskor.
    Szlovén-Horvát határ tud tréfás lenni ha rossz időben közelítetek meg, akkora dugó szokott lenni, hogy leírhatatlan.
    Remélem nem vettem el a kedved, de nekem ezek a tapasztalataim. Az elmúlt 10 évben nagyon rossz irányt vett a horvát turizmus, ennek ellenére mindig megyek, ahogy idén is tervezem. Szezonon kívül nagyon jókat lehet ott motorozni, de nyáron inkább csak a sima nyaralás ajánlott.
    Kempingeket tudok ajánlani, de nem tudom mik a konkrét terveitek.
    Idén az Isztriára 65-70 ezerrel kalkulálok (5 nap/1fő) benzin(~30k)+kemping árral. Kaját viszek amit tudok+ veszek ott a boltba kiegészítésnek valamit.
    Szállásnál jó ha figyelembe veszitek, hogy van-e nagyobb üzlet a közelben, mert a tengerparti kis üzletek durvák, pl.: 4-500ft egy fánk, 150 egy zsemle, 700-900 egy sör. (tavalyi árak a közeli boltból, ami nem is volt annyira kicsi).
    Utolsó magyar benzinkúton csordulásig tankoljatok, nyárra nagyon megemelik az árakat.

    [ Szerkesztve ]

    Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Új hozzászólás Aktív témák