Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Jaffa75

    őstag

    válasz TheSaurus62 #32861 üzenetére

    Szia!

    Legelőször is egy nagy levegőt vegyél, nyugi... :K ! Annyiban segíts, hogy mit is flasheltél fel rá?! Ha 2.2-t, akkor valószínűleg nem történt dráma....

    Újra fel kellene flashelned a 2.2-t.. A froyóból SEA vagy CEE mehet, linkeket és leírást az 1. hszben találsz linket! ("A gyári recovery menübe a hangerő le és bekapcsoló gomb együttes nyomva tartásával tudsz belépni. Ha sikerült, akkor egy sárga háromszöget látsz."...)

    Ha bizonytalan vagy benne, vagy esetleg írd meg hol laksz, hátha valaki tud segíteni! Egy fontos, az akksira figyelj nagyon, mert ha a flashelés közben merül le, na akkor dobáálhatod bőszen Szent Antalnak...! :DDD

    Látom a szabof1 kolléga sosem pihen :C ... :D

    [ Szerkesztve ]

  • szabof1

    őstag

    válasz TheSaurus62 #32861 üzenetére

    Mindenki figyelmébe:

    TheSaurus62 kollégával egyeztettünk és ma napközben nálam volt a telefonja, mostanra már CM7.2 fut rajta.

    Szeretnék 3 tanulságot megosztani veletek:
    1. Rom cserénél csak megbízható SD kártyát használjunk!
    2. Miután felmásoltuk a rom zipjét (vagy bármilyen update.zipet) a telefon SD kártyájára, nyissuk meg az SD-ről is a PC-ben a zipet!
    3. Készüljünk fel mindig a lehető legrosszabbra és legyünk tájékozottak, hogy mi a teendő, ha a dolgok nem úgy alakultak, ahogyan vártuk. Azaz legyen mindig kéznél egy megbízható gyári 2.2-es SBF és egy telepített RSD Lite és készüljünk fel arra, hogy esetleg használni is kell ezeket.

    TheSaurus62 kolléga eredetileg csak a 2.1->2.2 frissítés után eléggé leromlott teljesítményt nyújtó Defyjét akarta egy MIUI telepítéssel feljavítani. Az első probléma az volt, hogy (valószínűleg megtelt) SD-je helyett egy másikat használt a rom frissítésnél, amely sajnos nem bizonyult megbízhatónak (több sérült állományt találtam rajta, köztük a 0 byte méretű MIUI.zipet is).
    A következő probléma az volt, hogy - miután a PC-n ellenőrizte a zip épségét - a kártyán nem (én sem szoktam, de az én SD-m erre nem ad okot).
    Végül, amikor nem sikerült a MIUI telepítés, nem ismerte a Froyóra visszatérés módját és egy Froyofirmware.sbf-et telepített (a domerator-féle downgrade leírásból), amelyet a BL5-ös Defy+ romot telepítőknek ajánlanak, hogy újra Froyo legyen a telefonon.

    Tehát bármilyen telepítési akciót tervezünk, előtte alaposan gondoljuk át és legyünk birtokában az esetleg szükséges összes (helyes) állománynak és a telepítési leírásnak. Valamint, ha a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy vártuk és nem tudjuk, mi a helyes lépés, akkor ne improvizáljunk, hanem vegyük ki az akksit és kérdezzünk, amig nem késő.

    A konkrét esetben (bár az RSD Lite felismerte a telefont azonnal, ahogy rákötöttem a PC-re és telepítettem a különböző gyógyító romokat és látszólag települtek is az RSD Lite szerint, de a telefonon csak a fehér led világított). Kénytelen voltam egy olyan BL5-ös Defy+ romot telepíteni, amelyre simán felmegy bármely CM7 vagy MIUI rom Froyo NANDROID nélkül, de ha kell, akkor Froyo is varázsolható rá. A legjobb ebben a romban, hogy rootolni sem kellett és nem kellett 2ndInit sem, mert alapból települnek a főzött romok a gyári recoveryben! :Y Jobb (sokkal egyszerűbb), mint az eddig ismert downgrade módszer. - Köszönöm a tippet balika01 kollégának. :R

Aktív témák