Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BBéci

    titán

    válasz banhammer #3187 üzenetére

    Efféle hibák mostanában ritkán fordulnak elő, viszont akinek a tévéje alkalmas rá, feltétlenül a box nélküli, kártyamodulos előfizetést érdemes választani!

    Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

  • kabelmania27

    félisten

    válasz banhammer #3187 üzenetére

    Nálunk is előfordult hogy nem volt kép egy-két csatornán (SD BOX, földkábeles bekötés), elvégeztem egy frekivizsgálatot, 50 %alatt volt erősségre és minőségre is több frekvencia, megpróbáltam kilépni a menüből,de resetelte magát a box, ezután újraindult beírtam az aktiválási kódot hálózatot nem talált.
    Kihúzom a koaxot várok visszadugom semmi, utána felmentem a padlásra megnézni az osztókat, az osztókon in, out,tévé rádió kimenet volt. Az első osztó tévé kimenete ment a második osztóba, a második osztó tévé kimenete ment a boxba. Az osztók helyére betettem egy F toldót, egyből 25%ra felment a skálán a jelszint, megnyomtam az ok gombot egyből megtalálta az összes csatornát, egyik frekin így is 3%erősségű a jel,minőség100% ha Telektronik hármas splitter van a box előtt több frekin 3-2% a jelerősség (keresést így is elvégzi), osztó nélkül ugyanez a freki 38%, 59-60% a legerősebb freki. Az egyik ágat kicseréltem mert rövid volt, alig tudtam elvágni a régi koax kábelről az F csatlakozót hogy kihúzzam, vissza a padlásra, megnéztem 3x árnyékolású, a földkábel is elég komolynak néz ki elképzelhető, hogy az is 3x árnyékolású.
    Amelyik csatornánál kiírja a videótárat, menü 1789-et beírva majd a page down gombot párszor megnyomva kiírja a feltöltési frekit, modulációhoz N/A-t, havernál (kábelmodemes terület) 64QAM , adási jelszint 29 volt másik videótáras adásnál 40.
    Ha nincs vétel, vagy szakadozik az adás meg kell nézni az osztókat, aki még a Monorteles időkben köttette be a kábelt 96 körül, elképzelhető, hogy régi típusú osztót szereltek be, ami az analógra még jó, de a digitálisra már nem mert sokkal többet csillapít, mint az újabbak.
    A régi nem megfelelő osztó jófajta kettes/hármas/négyes splitterre történő cseréje után meg fog szűnni a sokat emlegetett probléma.
    Digire első kőrben a nagy letöltők váltottak kábelmodemes UPC netről.
    #3185 BBéci: Pozitív irányban változott a UPC, a mediacard bevezetésével nőtt digitális tévé szolgáltatásának színvonala, mivel nincs videótár, így ennek hiánya jelentéktelen ha az embernek van dvb-c képes tévéje. ADSL bronze csomag sebességének 10Megabitre növelése, a díjcsökkentésekkel is jól járnak azok az előfizetők akik nem tudnak vagy nem akarnak váltani. Az erősödő versenyhelyzet az előfizetőknek kedvez.
    #3204/06 Samott Amikor elkezdte kiépíteni a DIGI a nagyvárosok társasházi övezetében a hálózatát, első kőrben a nagy letöltők váltottak, négy emeletes panelházba voltam albérletben a 16lakásból csak pár váltott, van olyan lakás ahol nincs kábeles előfizető egyik szolgáltatónál sem.
    #3205 spirit007: A Digitől mindegyik szolgáltató tart, mert a Digire váltok közül nagyon kevesen mennek vissza eredeti szolgáltatójukhoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák