Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hiperbola

    csendes tag

    válasz blueMerle #52 üzenetére

    áááá, ezt el se hiszem :)))))
    Na majd ha megkapom a hivtalos emilt :)
    :DD

  • Hiperbola

    csendes tag

    válasz Dashes #57 üzenetére

    http://www.tomtom.com/about/about.php?ID=1&Language=1

    2001
    In 2001, Harold Goddijn became the fourth full partner.

    As former CEO of Psion, he added the necessary breadth of vision to grow the company on the one hand, and focus it on the other. A new name was needed to show our new focus, and we decided we liked the name TomTom. TomTom used all its strengths to making the the first truly mobile in-car navigation solution, TomTom Navigator. TomTom Navigator became a huge success.

  • Hiperbola

    csendes tag

    válasz Polacheck #61 üzenetére

    A gratulációt köszönöm:)
    Ami pedig blueMerle kifakadását illeti: ez elsősorban játék. most nekem volt szerencsém, máskor másnak. A szerencsének asszem baromi kevés köze van ahhoz, h ki mennyire kedves, segítőkész, jó. Amúgy ha azt megnézted, h 11 hozzászólás, azt is láthattad, h nem a játék miatt regisztráltam, hanem jóval régebben. Olvasni rendszeresen szokom mobilarénát (bár ez nem látszik), szóval annyira nem érzem magam jöttem-láttam-győztem emberkének:)

  • Hiperbola

    csendes tag

    válasz róland #71 üzenetére

    Köszi:)
    Van egy olyan sanda gyanúm, h én is képes leszek evvel is eltévedni:)

  • Hiperbola

    csendes tag

    válasz m@xsys #77 üzenetére

    Nem tudom még. Feltételezem h azt a típust, ami a felajánló honlapján van. De majd holnap du. megmondom:)

  • Hiperbola

    csendes tag

    válasz róland #80 üzenetére

    Marika fut a Körúton

    Szóval nyertem egy Tomtom One navigációs készüléket. Meglepődtem, mikor megláttam a nevem a honlapon, az első negyed másodperces gondolatom az volt, hogy Hiperbola, na ez is fura név… ja, hogy az én vagyok! Jé. És ippiájé.
    Aztán elkezdtem filózni, hogy vajon mennyire döntött Fortuna okosan. Térkép segítségével prímán el tudok tévedni, egy részletes útvonalterv már egy fokkal jobb. De én is ahhoz az állatfajhoz tartozom, amelyik addig forgatgatja a térképet, míg az a megfelelő irányba áll. Ezek a készülékek ezt ugyebár megoldják. Meg amúgy is – szeretem a kütyüket. Soha nem lehet belőlük túl sok.
    Az ünnepélyes díjátadó után a standon a dobozt persze ki kellett nyitnom – valami formatervezési verseny bonyolultság kategóriájában tuti nyertes lenne. Mégis valahogy jól mutatnak a kis tartók, amiben a mindenfélék laknak. SD kártya, regisztrációs kártya, egy madzag, még egy madzag, egy prosi, még egy prosi, egy tartó elem, még egy tartó elem. Ja meg maga a készülék, persze. Annak a kísértésnek, hogy mindjárt ott nekiessek összerakni, sikerült ellenállnom. Majd itthon, használati elolvasása után, felkészülten.
    Meg nem tudnám mondani, hányszor fogadtam el eddig license és hasonló feltételeket. Többezerszer szerintem. Már reflexből kattintok az elfogadom megfelelő nyelvű verziójára. Na ma nem volt ilyen könnyű. Tomtomkám lelke az SD kártyán lakik, ami egy kis dobozban lakik, amin egy fehér pecsét van. Vagyis seal, mert ugyebár angol. Ennek a feltörése jelenti a licenszfeltételek elfogadását. Lehet hogy ha nyers erővel esek neki, akkor gyorsabban boldogulok. De én óvatosan, finoman akartam leszedni, hátha megmarad a matrica, mert poén. Így kb. 10 percig kapirgáltam a kisollóval (hja, a szép lakkozott körmök átka, ha eddig nem lett volna evidens, hogy női felhasználóról van szó.) Ez a pecsétke viszont cseles. Törik. Így további 3 percig az asztalról kapirgáltam odaragadt darabokat, és ekkor voltam a legkevésbé boldog.
    Aztán a kártyát a kütyübe helyezve, majd a gombot megnyomva feléledt a képernyő. Két tenyér formában valami táj. A kijelző 320x240-es felbontású, fizikai mérete azonban jóval nagyobb a 320x240-es telefonoménál, így a kép is kicsit pixelesebb. De nem nagyon zavaró mértékben.
    Tomtomkám persze rámenős Tom módjára ismerkedéssel indít. Majdnem sikerált kiválasztani a maláj nyelvű kommunikációt, biztos érdekes lett volna, de visszatértem inkább mégis a magyarhoz. Választhattam Marika és Marika közül, aki navigál. Hosszas gondolkodás után Marika mellett döntöttem.
    Az első pár kattintás kicsit furcsa volt. Gomb csak a ki-be kapcsoláshoz van. Minden más vegytiszta érintőképernyő. Kézzel, segédeszköz nem lévén. Valahol a dátumbeírás felénél jöttem rá, hogy a hosszú köröm itt már előny, avval sokkal finomabban lehet navigálni, mint ujjbeggyel. És maszatos se lesz a kijelző. Hogy egy nagy mancsú, körmét tövig vágó pasi mit csinál, azt nem tudom. Anyázik. Vagy simán odatalál akárhova gps nélkül
    Dátum, otthonom címe, alapdolgok rendben.
    Utána kéne a Gps adó megtalálása. Na igen. A lakásban ez várható volt, hogy nem fog menni. Na de mire való az a remek találmány, amivel át lehet látni a falon? Iggggen, az ablakban – jobban mondva a nyárról kint maradt virágládában – 4 perc alatt meglett a jel.
    Tomtom Marika ezt úgy értelmezte, mint aki meglelte új otthonát, és hajlandó volt tippeken és demókon kívül mást is csinálni. Itt viszont már határozottan örültem. Beírtam egy számomra igen fontos 9. kerületi címet és gyalogos útvonaltervet kértem. Megtudtam, hogy 3,3 km a táv. Sőt, azt is megtudtam, hogy 195 méterre lakom a Körúttól. Ezeket jó tudni. Sétálni így sötétben már nem volt kedvem, úgyhogy az útvonal demót választottam. Valós mozgás esetén gondolom az én valós sebességem szerint mozog a térkép (hogy máshogy?) Így demózva gyalogtempóhoz képest kissé gyors. Viszont rendesen kifordult a körútra. Szinte láttam magam előtt, amint sportosan öltözve kocog Marika a körúton. Fél óra alatt elért a célhoz, vagyis majdnem a célhoz, tett egy párszáz méteres totál logikátlan kurflit, de sebaj. Én is szeretek azon a környéken sétálni, meg tudom érteni. Közben persze folyamatosan nyomta a Hunglish dumáját (után 50 méter fordul, tudni helyes magyar beszéd.) alapvetően jól szórakoztam a demón, jól látható az út, forog a térkép, időben szól.
    Jövő héten a Bartók Béla útra kell mennem, azt hiszem az lesz a valódi éles autós teszt. Addig meg h nagyon unatkoznék hétvégén, eldemózok mondjuk Lengyelországba, ha már azt is tudja:)

Új hozzászólás Aktív témák