Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zichie

    senior tag

    válasz zichie #825 üzenetére

    Megvolt az egy hetes csehországi út. Végül a Tescomobile helyett az ottani Vodafone-t választottam. Mint kiderült a hotelben működő wifi a szállodai szobában is működött, így az adatforgalmam 90%-a itt történt, ezért mobilnetre elég volt 120 mega is. A prágai Palladiumban található Vodafone shopban vettem meg a prepaid kártyát, amely a cseh vodafone angol nyelvű honlapján fel sem volt tűntetve. Az eladó hölgy ezt ajánlotta. 200 korona volt. Nem kellett semmilyen személyes irat (útlevél, személyi) hozzá. Ehhez volt egy hétre 60 mega mobilnet, ami el is fogyott így neten aktíváltam újabb 60 megát, ami persze 39,33 koronába került. Így egy hétre 120 mega net keretem volt, amiből még pár mega meg is maradt. Egy hétre ennyi mobilnet elég volt a szállodai gyors és stabil wifi mellett. Ezen kívül a prágai tömegközlekedésre jegyeket is vettem sms-ben, ami kényelmes és praktikus megoldás volt.
    A vodás neten a mobilevoip és a sip tökéletesen működött, továbbá ment a tethering is. Ez nem a magyar Vodafone, ahol minden tiltva van!
    Sajnos Csehországban a mobilnet ugyan olyan drága mint nálunk, sőt még drágább is. Hiába van rengeteg virtuális szolgáltató is. Persze a roamingnál még így is jóval olcsóbb volt helyi kártyát használni.
    Más... Szlovákián átutaztam, ahol próbáltam használni az osztrák Yesss! kártyára kapott 10 mb ajándék roaming mobilnetet. Sajnos nem csatlagozott fel a netre. Itthon a magyar Telenorral gond nélkül csatlakozik a netre, csak a szlovákokat nem szereti.

Új hozzászólás Aktív témák