Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sathia

    csendes tag

    Sziasztok!

    Saját SZUBJEKITÍV vélemény:

    Klasszikus zenét hallgatok, s volt egyszer alkalmam kiprobálni több fajtát (hegedűverseny, szimfónia, koncertek ...) 10-95e ft-os kategóriában

    Máson NEM teszteltem.

    DE: miért van az, hogy hogyha megnézek egy csomó grafikont, akkor azt látom hogy a Hz/dB skálán az összes fejlhallgató emeli a dB szintet?

    Ezt úgy kell érteni, hogy megelégszenek ezek a fejhallgatók azzal, hogy mesterséges basszushatást zúgnak a fülembe, egy nagyon halovány magasfrekvenciás tisztasággal?

    Mert az álltalam tesztelt fejhallgatók 60%-a ezt teszi. (Főleg a Sennheiser)

    3 kivételt találtam.
    1. SONY 60e Ft-ért (3. helyezett) túl drága ahhoz a minőséghez amit a 2. és 3. helyezett produkál, de lényegesen jobb mint a többi 60%...
    2. beyerdynamic 990 pro. Soha nem hallottam ilyen tiszta hangzást és hankép összhangot, mint ebben a fejhallgatóban. Egyszerűen hisztérikus, hogy olyan hangzást képes produkálni, mintha egy színházteremben lennék... ez bizti a nagy öblös kugliknak is köszönhető . Túl drága, 60-70eFt
    3. beyerdynamic DT 231. Na ilyet vettem.... Összességében a legtisztább hangképet produkálja. De tényleg, kiprobálva AKG, SONY,Sennheider társait, még a csúcskategóriában sem találtam olyat, ami ártól függetlenül tetszett volna. Ára 12eFt

    Hihetelen.

    Nem vagyok egy technikai lámlenge :-)), csupán hangzás után ítéltem meg a dolgot, s VÉLEMÉNYEM CSAK A KOMOLYZENÉRA vonatkozik.

    Nem éreztem előtte elkötelezettnek magam egyetlen fejhallgatóhoz sem, csupán egy jó kis fülest akartam venni.....

    Péter


Új hozzászólás Aktív témák