Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Cloud #236 üzenetére

    Én 2. hete használok egy mz-nh600-ast. Kb. 3 éves, de újszerű állapotban vettem. Nagyon korrekt a hangja és ha gagyi ceruzaakksit -nem töltődik fel teljesen - használok és 2-3 óra felvételt készítek vele, majd zenét hallgatok, akkor is kell 5nap, h lemerítsem, amúgy max 27 óra lejátszást bír. Én főleg azért vettem, mert sűrűn készítek audio felvételeket és nem akarom mindenért az asztali gépem hurcolni. Korábban nem vettem volna MD-t, mert nem volt usb rajtuk, de nemrég szétnéztem a neten és láttam, h megjelentek rég a Hi-MD recorderek és elgondolkoztam ezen a dolgon, persze közrejátszott a haldokló sony discman és a pudva mp4 lejátszó (tévedésből vettem, mert hasonlított az iPodr-ra), ami bénán szólt és mindig forrasztgatni kellett a pici csatikat, majd eltörtem a kijelzőjét, később leégett, de a Samsung Yepp-emnél annak sokkal szebb hangja volt.
    Ha belegondolok 3 éve még a 128 MB-os Samsung lejátszóm, nagyon zsír cuccnak számított, de már létezett a az 1 GB-os Hi-MD lemez, csak hát az emberek többsége az ár alapján dönt, így nekem lemezt csak a Sony szervízben és ott is csak rendelésre sikerült találni, mert nincs rá kereslet. Én zenehallgatásra 105 kb/s-et használok, sokkal jobb mint a 128-as mp3, talán a 160-asnak felel meg, ebből következik, h az atrac formátumnak ugyanahhoz a minőséghez kisebb hely elegendő, tehát 1GB-os lemezre több zenét pakolhatsz, mint 1 mp4 lejátszóra és nem lesz rosszabb a minősége, a hangzást meg sosem fogják tudni lemásolni a kínaiak...
    Adapterem és optikai kábelem még mindig nincs, de rendelésre azt is tudnak szerezni a szervizesek...

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Cloud #238 üzenetére

    Részben igazad van a minőséget illetően, de ha azt is figyelembe vesszük, h a zenéim nagy része mp3 és flac még alig van, gyakorlatilag nem sokat rontok rajtuk, amikor átkonvertálom őket. Ha már durván letömörítette vki a zenéket, utána én hiába konvertálnám veszteségmentes formátumra, nem tudnék javítani rajta, így a 105 kb/s, kb megfelel az eredeti mp3 minőségnek. Nagyobb bitrátát azért nem használok, mert többnyire normál MD lemezeim vannak, ami 290 MB-os és azon így 6-7 album elfér, 1 Hi-MD lemezem is van, azt rögzítéshez használom Hi-SP (256 kb/s) vagy PCM formátumban. Ha lesz több Hi-MD lemezem, azokon magasabb bitrátával fogok zenét tárolni, mert én sem vagyok süket és azon úgy is sok elfér...
    Nem tudom, az új Hi-MD recorderek mennyire válogatósak a formátumot illetően, de az enyém csak atracot játszik, tehát a flac-et előbb wav-ba, majd Sonic Stage-dzsel atrac-ba kellett konvertálni, mert a Sonic Stage csak wav-ból, mp3-ból konvertál, de lehet, h wma-t is kezel. Szerintem Hi-SP (7óra 55 perc) vagy PCM (94 perc) formátumban tudod, majd a flac zenéidet legjobb mnőségben Hi-MD lemezre rakni, aminek az ára 1500-2000 ft/db.

    [ Szerkesztve ]

    B.La Digital - King of Records.

  • bladigit

    csendes tag

    válasz Cloud #240 üzenetére

    Nekem mostanában sikerülkt 1 Sony szervízben kapni Hi-MD lemezt 1800-ért és ott is csak rendelésre volt, más boltokban azt sem tudták, mi az. Ha azt nézed, h semelyik mp3-lejátszóba sem lehet 2000 ft-ért 1 GB-os kártyát venni, akkor nem is olyan drága a lemez és elég strapabíró és szerkesztheted a Hi-MD-recordereddel is, nem csak PC-vel. 1ébként recorder sem volt a szervízben, mert nem keresik az emberek.
    Most rendeltem meg az adaptert, mert, ha nem elég jó az elemed/akksid, nem hajlandó Hi-MD formátumban rögzíteni ("Not Enough Power To Rec") a kis drága és az akksijaim is gyengébbek, mint kéne. Volt a 7végén 1 "REC ERROR" - pár rövid track után a többit nem tudta elmenteni - nemtom, h a merülő akksi okozta v a lemeznek van baja, de sztem az előbbi, mert a lemez alig használt és a tokja mindentől védi. A leírása szerint a lemez sérülése v a készülék mozgatása okoz6 ilyen hibát. Ha jobban belegondolok, a hiba után akksit cseréltem és utána sem tudta elmenteni a felvételt, lehet, h télleg a lemez hibás, ha meg lesz az adapter letesztelem...

    B.La Digital - King of Records.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Cloud #245 üzenetére

    ezt nem vitatom, a MD még kicsit kitolja a klasszikus kazettás feelinget,
    én is elérzékenyülök, amikor látod egy MD walkmant.

    és az előző HSZ-emben az otpikai szó optikaiként értendő :B

    [ Szerkesztve ]

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák