Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sz.balazs.95

    veterán

    válasz Danex #530 üzenetére

    a papír alapú nyomtatás is valahogy így kezdődhetett, hogy nagyobb cégek vásárolgatták, csak ott gondolom a tervrajzokat nyomtatták vele.
    Ma meg kb. szaré-hugyé lehet venni tintasugarast. :D

    (más kérdés, hogy nekem még 2D nyomtatóm sincs... :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

  • ZooLee

    őstag

    válasz Danex #530 üzenetére

    Sziasztok,

    Én egyelőre még nem nyomtatok, csak élénken érdeklődő vagyok téma iránt, ezért is követem a topicot, nagyon jók a felmerülő témák, rengeteget segítenek a tájékozódásban. A 100e forintos lélektani határ nálam is nagyon áll(na).

    (#530) Danex: Az a baj ezzel a 3D nyomtatgatással, hogy önmagában nagyon nagy luxus tartani otthon.

    Nekem is jó lenne különféle eszközökhöz az Arduino projectjeim mellé, de nem vagyok 3D tervező zseni, így próbálgatni kéne. Mással meg gyártogatni, napok a küldözgetés, nem éri meg mással se csináltatni.

    Így maradnak a komolyabb vásárlók, de azok meg valószínű vettek egy kész rendszert.

    De mitől lesz valaki "komolyabb" vásárló? Én azon gondolkodom, hogy a modellezésben (autó, repülő) igazán jó hasznát lehetne venni, ugyanis itt gyakran törnek az alkatrészek, amit aztán drága és/vagy hosszú idő beszerezni, ráadásul nem ártana néha egy kicsit módosítani, hogy jobb, strapabírobb legyen. Sőt, vannak olyan gépek, amihez már nem is lehet kapni alkatrészt.

    Nem számoltam utána, és ma már jóval kevesebbet is foglalkozom a modellezéssel, de ha valaki sokat használja, annak szerintem egy ilyen nyomtató már nagyon jól jöhet, meg is térülhet az ára egy idő után. (Nekem most két autóm is áll alkatrész hiány miatt. Az egyik régi, talán az USA-ból tudnék hozzá szerezni ezt-azt, a másikat egyszerűen nem gyártják, és már pótalkatrész sincs hozzá)

Új hozzászólás Aktív témák