Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ledgeri

    nagyúr

    válasz kisvonat #34288 üzenetére

    Csak azért írok ide, hogy tudjam követni, hogy mi lesz veled, mert én nem ekkora, de hasonló bajban vagyok:
    H61m/u3s3, és sata2-őn van mindenem ahciban, a sata3-at hagyom, és ide kéne beiktatni egy ide-s vinyót..

    Valaki azt mondta, hogy az ahci módban nem működnek az ide vonyók...

    Milyen az a külső Sata-ide átalakító??

    // #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

  • Dzsekó

    addikt

    válasz kisvonat #34288 üzenetére

    Az első problémára nagyon egyszerű a gyógymód. Azért nem látja AHCI-ben a telepítő a vinyódat. Mert AHCI módban sata driver kell a gépnek. Ezt régen XP-nél F6-al floppy-ról be lehetett töltetni telepítéskor. Win7-nél már lehet, hogy pendriveról is megy a beetetés. Sata drivert az alaplap gyártó honlapján találsz az alaplapod típusánál.
    Ha ez a bekérés így nem menne, akkor nLite progival bele tudod integrálni a win7 iso-jába a letöltött sata drivert. Ezután ezt kiírod dvd-re, és menni fog, nem is veszel észre semmit, csak annyit, hogy látja a vinyód a telepítő.
    És még tudsz egy olyat is csinálni, hogy Bios-ban IDE-re rakod, feltelepíted az op. rendszert, majd kiguglizod azt a registry módosítást, ami az op. rendszerben kell az AHCI-hoz, ha ezt átpattintottad (0-ból 1-be), akkor mehet a biosban az AHCI-re pattintás, és az első bootkor a win-ed új hardvertként megtalálja a vinyód, és kéri a már fent említett sata drivert.
    Ez a 3 módszer van. De én még mindig azt mondom, hogy AHCI csak SSD-nél kell, de én még ott sem használom. Nem nyújt semmi pluszt tulajdonképpen.

    A bios jelszó érdekes dolog. Próbáld meg az elemkivétel helyett a cmos clear jumpert rövidre zárni. Alaplap kézikönyvében megtalálod, hogy melyik is ez. Ha a rövidzárt eltávolítottad, akkor mehet a gép bekapcsolása, addig nem. A rövidzárazást áramtalan állapotban kell csinálni.

    A WD20EZRX-et nem kell jumperelgetni, azt ne piszkáld.
    Sata-ide átalakítóval csak akkor fogsz tudni ide vinyót üzemeltetni, ha a sata ide módban van és nem AHCI-ben. Ugyanaz az effekt, mint ami a sata vinyóval, azzal a különbséggel, hogy ide vinyós verziónál nem tudsz sata drivert beadni szerintem. De kipróbálhatod, hogy megeszi-e. A biztosabb megoldás, ha visszarakod ide módra a satát, akkor menni fog az átalakítózás is.

  • Dzsekó

    addikt

    válasz kisvonat #34296 üzenetére

    Aminek az egyik vége usb, az más funkcióra van. Az arra van, hogy USB-re rá tudj kötni egy ide vagy akár egy sata vinyót. Én laptop vinyó cserénél veszem ennek a kütyünek hasznát, amikor át kell csorgatni az adatokat a régi vinyóról az újra, de ugye nincs kéznél egy usb-s keret sem.

    A másik, amit írtál, az való a vinyó interfész átalakítására.

  • Dzsekó

    addikt

    válasz kisvonat #34300 üzenetére

    Lehet átalakító hiba. Próbáld meg ide-ről megnézni másik gépen, hogy ott mit lát.
    Bár nem igazán értem, hogy miért kell egy viszonylag modern alaplapon ilyen régi (mondjuk ki őszintén: nem ebbe a lapba való) vinyóval szüttyögni?
    A másik (bár ezt még el tudom fogadni), hogy miért akarsz egy Green vinyóra op. rendszert rakni?
    Tedd fel a WD20EZRX-re az op. rendszert úgy, ahogy az előbb írtam, vagy még egyszerűbben biosban ide módra rakva a satát és kész. Ide vinyót meg add el, vagy tedd fel a polcra nehezéknek/porfogónak stb.
    Vagy vegyél egy SSD-t/7200RPM-es vinyót és arra tedd fel az op. rendszert, 2TB Green meg mehetne adattárolónak.

    [ Szerkesztve ]

  • Dzsekó

    addikt

    válasz kisvonat #34304 üzenetére

    Akkor vegyél egy gyors 500GB-os Sata vinyót, ezt a 200GB-os meg még el lehet adni pár ezerért.
    És le van tudva a gond. A 200GB-osról meg le tudod menteni az anyagot azzal az USB-s ide/sata átalakítóval. Rádugod az ide-re a vinyót, adsz neki molexről tápot, az usb-t meg bedugod a gépbe kívül.
    Aztán, amint külső usb meghajtóként felismerte a gép mehet a másolás. Azután usb-n keresztül le tudod szedni róla még a partíciót is.

Új hozzászólás Aktív témák