Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz stvnppp #16155 üzenetére

    Hát van amelyikhez két USB kell.
    Pl. amit nővéreméből szedtem ki, 3 éves 80GB-os Hitachi az néhány helyen csak úgy megy el.
    De elég sok gép le tud adni több áramot is, és azon elmegy egyről is.
    Pl. nővérem Lenovo N100-asán a bal oldali USB-ről simán elmegy (a jobb oldalon lévő 3 közül meg egyikről sem megy egy darabbal).
    Vagy a fenti P4-es géphez vett PCI-os USB 2.0 kártyáról is simán megy.
    De egy ~ 1 éves Asus notin is elműködött egyről.
    De ez annyira nem gond, mert sok házhoz (pl. ehhez az MSI-hez is) alapból egy Y kábel jár.
    Hány USB-d szokott álltalában szabadon maradni a notin ?

    De szerintem ezek az új vinyók már elmennek egyről.
    De azért inkább várjunk meg egy szakértőt.

    Illetve megnézheted az adatlapján mit írnak az áramfelvételéről a vinyónak.
    Lehethogy van olyan is, hogy csak a felpörgési áram lenne a túl nagy, és azért nem indul el.

    De szerintem jobb megoldás, ha a régit teszed be a házba.
    Inkább a rendszer gyorsuljon alapból is; ha a külön vinyóról fut, a külsőnek bőven elégnek kell lennie a torenthez.
    A mostani tartalmat meg át lehet menteni pl. Northon Ghost vagy hasonló programmal.
    Lehet egy asztali gépbe berakni mindkettőt, de anélkül is meg lehet oldani, csak olyan program kell, ami kezel USB-s vinyókat.
    Erre van egy Ghost-os topic, ott kérdezz rá.

    A rejtett recovery particiód miatt nehezebb lehet a dolog.
    De van egy másik megoldás is:
    1.) Asszem ki is lehet írni a "fent lévő" Vistádat valahogy.
    2.) Elvileg az is legális, hogyha szerzel egy telepítőlemezt (akár netről letöltöd, láttam valami hivatalos helyet), és a saját kódoddal feltelepíted.
    A Vistád serialját Everesttel ki tudod nézni.
    Ezek a dolgok csak rémlenek, olvastam róla nemrég, kérdezz rá pl. Vista topicban hogy pontosan hogyan is megy ez, mi a teljesen legális megoldás módja.

    Amúgy mivel lehet előhívni a Vista recovery-t Asus notiknál ?
    Szombaton szarakodtam egy ilyennel, de aztán sikerült helyrehozni a Vista bootolását.
    De a recovery-t nem találtam meg.

    Megnéztem HD Sentinellel a mostanit, nincs vele semmi gond, 1000 napot ad még neki.
    Akkor ok, bár a kondició % adat amit szoktak használni inkább.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák