Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haerer2

    csendes újonc

    Sziasztok! Szeretnék egy MSI GTX 1070 Gaming Xet vásárolni. Az a kérdésem, hogy egy Amd Fx 8150 3,6 Ghzes processzor tudná működtetni ezt a Vga-t? [link]Jelenleg egy Sapphire Hd 7870em van és nagyon érik a váltása. Idővel a processzor cseréje is meglenne de kb. egy fél évig arra még nem hiszem hogy lenne lehetőségem.

  • haerer2

    csendes újonc

    Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy az MSI Geforce GTX 1070 GAMING 8G GeForce és az MSI GTX 1070 GAMING X 8G GeForce között mi pontosan a különbség és melyik a jobb? Melyiket érdemes megvenni? illetve ebben az árban 150.000 ft van e ennél jobb kártya amit ajánlanátok e helyett esetleg?

    [ Szerkesztve ]

  • haerer2

    csendes újonc

    Sziasztok! SEGITSÉG! Remélem jó topikba írok! Először is a gépem:
    - Gigabyte GA-990XA-UD3 alaplap
    - AMD FX 8150 3,6 GHZprocesszor - Arctic freezer 13 proci hűtő
    - Corsaire 600W GS600 2013 Edition tápegység
    - 16 GB kingston Fury memoria RAM
    - Kingston SSD 240 GB stb...
    A gépembe eddig egy Sapphire Hd 7870 2 Gb-os videókártya volt és most váltottam MSI GTX 1070-re, mert mindenképp fejleszteni szerettem volna már a gépet!
    A problémám az, hogy minden játék fullosan fut egy 10 percig, majd jön a baj és fél percenként nagy FPS visszadobálás (DROP) van.
    Lásd: Fifa 17 kb. 150 FPS majd 10 perc után hirtelen vissza 45-re és onnan vissza 150-re és ilyenkor nagyon beszaggat a game! Ghost Recon wildlands 55-60 FPS majd 10 perc múlva visszaesik 25-29-re és itt is félpercenként ismétli ezt és beszaggatást! Így játszahatatlanok a gamek! Azonban Ha a Fifa 17-et és mondjuk a Rainbow Six Sieget beállítom Vsyncel Fix 60 FPS-re akkor szépen megy és a hiba megszűnik! Ghost Reconnal ugye nem tudom ezt beállítani, mert alapból nincs meg néha a 60 fps mert valahol csak 51 körül van. A processzoromat ezt követően újrapasztáztattam, hogy mondván lehet csak a túlmelegedés a baj és a friss pasztázás talán segít! Láss csodát a hiba megszűnt, de csak egy időre... :( Körülbelül 2-3 hét elteltével a hiba újra jelentkezett és ismét FPS Droppom van. Nagyon sok FPS-t 1-2 másodpercre visszadob, majd újra felugrik és emiatt a játék beszaggat! Ez ismétlődik félpercenként.
    Most itt tartok és segítségetekre lenne szükségem! Mi lehet a baj? Olyas valaki írjon kérlek aki tényleg úgy érzi tud és szeretne is segíteni! Köszönöm nektek! Nagyon drága volt a VGA és tudom azt mondjátok, hogy kell új proci meg alaplap és legyen minden Intel, de az most hirtelen nagyon sok kiadással járna és nem szeretném egyelőre. Na meg lehet nem is ott a probléma! Én nem értek annyira hozzá, azért kérdezlek titeket! :F

  • haerer2

    csendes újonc

    Köszönöm a gyors válaszokat!
    Annyi még lemaradt, hogy a VGA cserével kellett új ház is, mert a régibe nem fért bele! Az új ház egy ami a boltban volt Sharkoon vg4-v. MSI Afterburnert kipróbáltam,
    Ghost Reconhoz irom az adatokat, mert az használja a gépet legjobban. Szóval itt a VGA maximum 63 fok volt, a Processzor pedig 79 fokos és ezt tartotta végig! Tudom a Proci a forró, viszont az új pasztázással is ennyi volt a hőfok és folyamatos 4-5 óra játéknál sem volt baj. 2-3 hét után pedig újra előjött a gond! Ennyit bírt vagyis segített az új paszta akkor?
    Egyébként Witcher 3-nál nem jön elő a probléma valamiért. Szóval én is azt vettem észre, hogyha elvan engedve a keze a dolognak és hadmenjen a korlátlan FPS (lásd Fifa-17) illetve a Ghost Reconnal nagy kihasználtság miatt jön elő a probléma! Szóval szerintetek is a hőfokkal lesz akkor a gond ( Processzor esetleg az alaplap melegedhet túl)? Attól is félek, hogy az új VGA-val lehet baj, de mivel az új paszta pár hétig segített, így a processzorra gyanakszom én is. Köszönöm a gyors válaszokat!
    Nagyon sokat függtem a neten, mert én előtte ilyen MSI Afterburnről nem is hallottam. Most használtam először, videókat néztem, olvastam sokat, mert most ismerkedem mélyebben ezzel az egésszel. Holnap beviszem szervizbe itt Pápán, mert a srác aki pasztázta, mondta ha gond van vigyem be és megpróbálja megnézni, gondolom futtat valami teszteket rajta.
    Megmondom neki akkor első sorban, hogy új jó minőségű CPU hűtővel ha tudjuk próbáljuk meg hátha segít! Ha nem segít, szóval akkor a processzor és alaplap csere szerintetek is a legjobb megoldás és az segíteni fog!!?
    Köszönöm nektek a segítséget! Örülök, hogy van ez a topik és segítetek! Mert szeretnék játszani de így nem tudok még rendesen! :(

  • haerer2

    csendes újonc

    A VGA cserével új jogtiszta Win 10 is ment fel! Van fent jogtiszta Norton Security is! A win energiagazdálkodás teljesítmény centrikuson van már. Úgy emlékszem arra átraktam már!

    [ Szerkesztve ]

  • haerer2

    csendes újonc

    válasz tboy93 #96204 üzenetére

    Hát ugye ez a ház alsó tápos annyit tudok és látok rajta, sajnos annyira a szereléshez sem értek. :/
    illetve a CPU-n egy Arctic freezer 13-as hűtő van [link], ami már pár éve dolgozik ezen a cpu-n csak ugye most egyszer újra lett pasztázva, amit a boltba csináltak nekem , mert én még sose csináltam ilyet.
    CPU venti igazódást azt nem tudom, de gondolom MSI Afterburnerrel azt is meglehet nézni ugye?

    A ház-ba felül hátul pedig egy 1500 ft-os nagy 10 cm átmérőjű Venti van. Korlátlan FPS-nél ír 79 fokot a Fifanál, Ghost Reconba pedig alapból. A Fifánál Fix 60 FPS-nél max 74-75 fokot írt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák