Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • gabo9201

    senior tag

    válasz szezso15 #16018 üzenetére

    Szerintem annyiból ki tudsz jönni lapcserével is :K (persze ha bele lehet tenni abba a gyári gépbe egy másik lapot)

    Én azt tudom ajánlani, hogy az ASRock háza táján kellene nézelődnöd, mert ők elég sok hibrid alaplapot gyártanak/gyártotottak. Ez azért lenne jó, mert ha jól sejtem DDR1-es ramjaid vannak.

    Példák:

    1
    Szerintem ez lenne a legjobb választás, mivel ez támogat DDRI és DDRII-s ramokat is és teljes értékű PCI-E slot van rajta. Használtan 10K alatt be lehet szerezni ha van. Ebből mindenképpen a 2.0-s revíziót ajánlom mivel csak az támogatja a 4 magos CPU-kat.

    2
    Ez is jó, mert 16x-os PCI-E van rajta viszont ebbe nem lehet DDRII-t tenni.

    Most jöjjenek az abszolút Hibrid alaplapok, ezeken van AGP és PCI-E is, DDRI és DDRII foglalat is. Ezek hátránya viszont az, hogy a PCI-E slot "csak" 4x-es. A te esetedben lehet, hogy ez nem is lenne olyan túl nagy hátrány mivel nem Hardcore játékra szeretnéd használni, hanem videózásra :)

    3

    4

    Ezen lapok mellett szól az is, hogy a jövőben még rengeteget tudsz rajtuk fejleszteni mivel támogatják még a 4 magos CPU-kat is.

    Használtan ezek ára már 10K alatt szokott lenni (persze ha van :)) )
    Ha veszel mellé egy 4670-es vagy akár egy 4650-es DDR3-as VGA-t szerintem már lazán fognak menni a FullHD videók. A 4670-esek ára úgy 9K körül alakul a 4650-es pedig 6-7K körül.

    [ Szerkesztve ]

    Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

Aktív témák