Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cocker10

    csendes tag

    Sziasztok!

    Kb. 2 hónapja keresem a megfelelő tv-t, elég sokat olvasom a fórumokat és járom a boltokat.
    Végeredményre még nem sikerült jutnom, de van már minimális tapasztalatom. Gondoltam megosztom veletek, hátha lesz akinek segít, vagy lesz aki helyrerak, ha rosszul látom a dolgokat.
    Alapvetően 43-49 full hd tv-t keresnék, de úgy látom egyre nehezebb ebben a felbontásban normális minőségűt találni.
    Az elfogadható kinézetű kép mellett nekem elég fontos szempont a tűrhető mozgásmegjelenítés is, de 180-nál többet nem szívesen adnék ki rá.
    Minden alábbiakban említett tv-t volt lehetőségem legalább 3 különböző helyen kipróbálni, állítgatni, egymással összehasonlítani. (tv adás +az itt ajánlott médiatesztes csomag végigpörgetése)

    Samsung
    Az 5-ös széria (5000-5600-ig végigtoltam) képe abszolút nem tetszett és a mozgás megjelenítés is darabos volt. Jobbnak láttam a 4k-snak csúfolt LG 610V ( =6207) képét, pedig az általános vélekedés attól sincs épp eldőlve. Ezek felett, ha jól tudom, már csak az UHD-s tv-k vannak a Samsungnál. -magyarul itt a FHD kiesett??

    LG
    Az itt ajánlott LG LH630v képe szintén elég alacsony minőséget mutatott (mosott kontúrok; finom árnyalatok hiánya; sem a fekete, sem a fehér nem volt szép; meg persze a brutál lassú oprendszer), a 610v ehhez képest is jobbnak bizonyult.
    Az alsóbb számozású LG tv-kből még a LH590v-t próbáltam, de kb. ugyanazt az élményt adta, mint a 630-as. -van még olyan FHD LG, ami okozhat kellemes csalódást és meg kéne néznem??

    Sony
    A Sony 7-es szériájából csak a 757-et tudtam kipróbálni. Ennek a képe minden eddig említettnél jobb volt (főleg a feketék tekintetében), egészen amíg komolyabb mozgást nem kellett megjeleníteni, mert abban igazán leszerepelt.
    Olvasgatás után arra jutottam, h itt csak a magasabb kategóriában van rendes képfrissítés, ami árban már kezd durvulni. -van olyan FHD Sony, ami korrektül adja át a gyors mozgásokat?

    Panasonic
    Ezeket nem próbáltam, mert több helyen olvastam, hogy ez a márka már nem az igazi.
    Ez baromság, vagy azért van benne valami?

    UHD-k
    A keresgélés során nyilván belefutottam az UHD vonalba is, de itt nem próbáltam végig részletesen a készülékeket, kivéve a UH610-et UH635-öt KU6000-t és a KU6400-at.
    Ahogy írtam, már a 610v összbenyomása is jobb volt, mint a fenti FHD-ké, de ez sem teljesen 100-as. (főként a szürke fátyol érzet miatt -ami állítólag az M+-os budget panel miatt van)
    Az UH635v és KU6400 képe az én közepes igényszintemnek teljesen megfelelő lenne. Egyetlen hiba, hogy a 49-50" ezekből 230 körül megy.

    Összegzésként kérdezném, hogy van-e a fent említett modelleken kívül olyan idei FHD tv, ami érdemes lenne megnézni/megvenni?

    Előre is köszönöm!

  • cocker10

    csendes tag

    válasz #94529552 #9356 üzenetére

    Mit jelent az, hogy egyformán?
    Nekem erre az lenne a logikus válasz, hogy minden tv-n az általa képes legjobb képet hozzuk elő.
    (ez egyébként meg is történt és annak tapasztalatát írtam le az előző hsz-ban)

  • cocker10

    csendes tag

    válasz #94529552 #9369 üzenetére

    Neontenger megvolt (hol van olyan hely, amelyikben ez a probléma nem áll fenn?), magasság szempontjából általában azonos helyen, de párszor nem egymás mellett. Színmintám nyilván nem volt, de a kipróbált modelleknél nem a színekkel volt bajom, stb.
    Jártam már pár boltban, de az általad leírt körülmények csak akkor kivitelezhetőek, ha a fél áruházat átpakolják a kedvemért. Ezt pedig ebben az árkategóriában sztem senki nem fogja megcsinálni.
    Ha ez a fajta bolti bámészkodás nem ér semmit, akkor mi alapján válasszam ki a megfelelő tv-t?
    Csak a fórumok, meg tesztek eredményeit követve?
    Esetleg van olyan üzlet, ahol az általam keresett 3-4 gyártó készülékeit az ajánlott körülmények között meg lehet nézni?

Új hozzászólás Aktív témák