Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PHenis

    senior tag

    Sziasztok,

    A haloba keresek tv-t a kovetkezok szerint:
    KabelTV be van kotve
    Felbontas nem fontos
    Legyen youtube
    Telefonrol a kepet at tudjam dobni a tv-re
    81 cm korul
    Beepitett szekreny ajtara csavaroznam fel

    Hasznaltan 5-10 eves tv-ket lehet venni 40 korul, 70-ert meg van lg 32LM630BPLA ujonnan garival.

    A nappaliban egy H6400-as samsung van es nagyon szeretem, tobb eve kivaloan mukodik. Azt is az itt olvasottak szerint vettem, most ujra a segitsegeteket kerem ☺️

  • PHenis

    senior tag

    Sziasztok,

    Elgondolkodtam a jelenlegi tv-m cserejen, de nem tudom hogy erdemes-e.
    Jelenleg 48h6400-as samsungom van, nagyon elegedett vagyok vele. Hasznalom a mutogatos taviranyitot, az infra tavadot (a tv vezereli a hazimozi hangerejet), youtube, screen mirroring. Kartya es belteri nelkuli digi a szolgaltatom. Akkoriban ez egy jo kozep kategoria volt szamomra eleg sok hasznos funkcioval.

    Van valami amire erdemes lenne lecserelnem?

    [ Szerkesztve ]

  • PHenis

    senior tag

    Sziasztok,

    nagyságrendileg 10 éve az itteni tanácsok alapján vettem egy Samsung H6400 tv-t amivel nagyon elégedett voltam megéltünk 3 költözést, sokat ment, sajnos a haldoklás jeleit mutatja (lilul) és amúgy elég lassúcska is, ideje a váltásnak így most újra ide jöttem :))

    A jelenleginek kb minden funkcióját kihasználtam, úgy sejtem minden nem lesz meg az új tv-ben, de a következőkhoz legközelebb állót keresem:

    Csatik:
    jack (fm transmitter a fürdőbe, ne nevessetek)
    infra (régi erősítő hangerő állítása, ez fontos lenne, nem tudom létezik-e még ilyen funkció)
    optika (erősítőhöz a hang amin nincs HDMI)
    3xUSB (billentyűzet, pendrive a felvételhez és egy táp a led szalagnak, nem olyan fontos 3db)
    3xHDMI (tv okosító és beltéri amiket amúgy nem használok meg egy spare, 2db legalább legyen)
    komponens (wii miatt, gondolom ez már kihalt, hdmi átalakítóval meg tudom oldani)
    ci slot (jelenleg nincs használatban)

    funkciók:
    környezeti fény (este kisebb fényerő, ezt szeretjük mert este nem ég ki a szemünk)
    motion plus (az artifektek ellenére is használom, nem szeretem a röcögést, ez a funkció fontos nekem)
    légegeres táv (képernyőbillentyűzeten írni pl youtubenál)
    házimozi hangerő állítás (infrán tudja a mostani, nagyon jó hogy nem kell két távot használnom)
    okosotthon (home assistantom van, elég egy ki/be kapcsolt állapotot tudni)
    dlna (filmek NAS-ról)
    netflix
    youtube
    screen mirroring
    bluetooth (náha éjszaka fejhallgatóval használjuk, ez nem olyan fontos)

    Plafonról lóg egy forgathatós konzolon mostani is így a talp nem számít, 50 inch-nél ne legyen nagyobb mert beverem a fejem, ne legyen lassú bár gondolom a 10 éves tv-hez képest ezzel nem lesz gond, fullHD elég mert messziről nézzük ha még gyártanak ilyet... A nappali nem túl világos, inkább átlagos. Árban 300 fölé nem szívesen mennék, inkább 200 körül lenne szimpatikus. Ezekre használjuk: TV nézés, youtube, dlna-n filmek a gyereknek, klasszikus egész estés filmnézés nem szokott lenni csak ritkán. A samsung vonalat szívesen folytatnám mert jó volt a mostani is. Szüleimnek egy 4k-s 5 éves LG van, annak szörnyű a kezelhetősége szerintem, felidegesít mindig.

    Ezek alapján ha tudnátok ajánlani egy két típust vagy márkát amit megnézhetek az sokat segítene és 10 évig nem szemetelek ide megint megigérem :DD

Új hozzászólás Aktív témák