Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ziggi_zug

    aktív tag

    Sziasztok! Lehet már volt, de képtelenség ennyi hozzászólást végigolvasni...
    Szóval egy picit magasabb mezőnyre váltanék a legutóbbi oldalak hozzászólói közül. Sony Bravia XR-55A90J a Samsung QE55QN95A ellenében. Mondjuk a Sony másfélszer annyiba kerül, de mégis afelé hajlok. Jelenleg egy Panasonic TX-P42G10 van, amit cserélnék. Vagyis egy plazmáról lépnék tovább (??).
    Tudom a technikai különbségeket, de érdekelne a ti véleményetek is. Ami pl. nagyon fontos tényező, de sehol nem találok adatot az a meghibásodásokról bármi infó (gyakoriság, idő, típus, stb.). A beégés nem foglalkoztat, a plazmában sincs 14 év után. A hang sem annyira lényeges (rendszeren szól majd, ha kell). Játszani nem játszom a TV-n, főleg amúgy TV adás és filmek (NAS-ról - Dune-n keresztül ha az javít a dolgon), Netflix, YT, talán majd Disney+ ha lesz. Köszönöm.

    Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

  • ziggi_zug

    aktív tag

    válasz alaves #65986 üzenetére

    Mindenkinek köszi a válaszokat!
    @alaves - Ez valszeg igaz. Ami "vonz" a A90J-ben az az XR, illetve a GoogleTV. Ha Sony-n belül maradunk és OLED, akkor A80J jöhet csak szóba, de az elég nagy lefelé mozgás.
    Te milyen alternatívát javasolsz, ha eltekintünk a fenti 2 feltételtől? (Az LG / Panasonic csúcsmodelljeit ismerem, de ugyebár akkor ezeket sem nézzük most.)
    Köszi

    Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

  • ziggi_zug

    aktív tag

    válasz bnorci71 #65987 üzenetére

    Nagyon sok mindenben. A Sony-ban a többi hasonló OLEDhez képest az XR processing, magasabb fényerő, pontosabb képalkotás és színhűség (motion blur, ghosting, stb.)
    Ha más márkákat nézünk vagy korábbi korábbi modelleket, akkár a Sonyt is, akkor A90J-ben már nem Android TV van, hanem Google TV, no meg persze a csomó fejlesztés. A fentieken túl pl. a felskálázás 4K-ra SD / HD / FHD / TV műsorok és anyagok esetén. Az új heatsink ami lehetővé teszi a magasabb fényerőt az nagyon teszi a dolgát. A MM-ban megtapogattam este 6-kor egy A90J-t, ami egész nap 4K demó anyagot nyomott - szoba hőmérsékletű volt.
    + A színhűség, a "grátisz" előfizetés (Sony esetében 2 év Bravia Core), Előre calibrált képmódok, stb. Kép homogenitás (egyenletes fényeloszlás), lehetne még sorolni...
    Alapvetően minden paraméterében jobb.

    Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

  • ziggi_zug

    aktív tag

    válasz bnorci71 #65997 üzenetére

    Pedig van eltérés, főleg egy idő után a használat miatt. Mindegy hogy OLED vagy QLED, a gyakrabban használt ledek veszítenek a fényükből. Főleg, ha túl vannak hajtva. Ezért is jobb az induló magasabb fényerő a A90J-nél. A komolyabb gépek jobban szabályozzák ezt, egyenletesen módosítanak.
    De nézz meg egy pár Rtings videót és látod majd. A jobbak 95-98% konzisztensek. A top az 99+% (Sony az 99.7 és 99.9 - "uniformity" adatot kell nézni szürke és fekete - a sztenderd deviáció van megadva)

    A kalibráció pl. még ezen is segíthetett - a gyárban, vagy akár utólag is - Calman kompatibilis. De a Sony esetében az IMAX és Netflix gyári kalibráció is van, ami az adott bitrátához és a streaming sajátosságaihoz igazítja a HDR feldolgozást. - Nyilván az adott forrással van valamekkora jelentősége. De amúgy nem tudod / látod a különbséget egy Epson EH-TW740 és egy Panasonic PT-AT6000E között, ha már hazavitted - csak ha egymás mellé teszed a kettőt. (Persze a Pana ezen modellje már nem kapható, de még mindig leverne minden mást a polcról.)

    [ Szerkesztve ]

    Még fejlődöm... csak azt nem tudom, hogy előre vagy vissza

Új hozzászólás Aktív témák