Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rick4

    félisten

    válasz MaCS_70 #75024 üzenetére

    Onnan tudod kideríteni, milyen panel van az lcd tévében, hogy ujjbeggyel óvatosan megkopogtatod a kijelzőt bekapcsolt állapotban.
    Ha a kopogtatás helye körül kissé kifehéredik a kijelző a kopogtatás idejére, akkor VA paneles, azaz jó fekete, jó betekintési szög, szép színek várhatak.

    Ha nem fehéredik ki, és semmi se történik, akkor IPS kijelző, azaz oldalról nézve a sötét részek kifehérednek, szemből egy sötétebb jelenetnél a fekete világít, és a részletek is elvesznek emiatt.

    A Samsung alapvetően VA panellel szereli a tévéit, ez a 75-ös IPS valami tévedés lesz. Nem tudom, a kollégának hogy sikerült pont egy 75-ös tévét találni, oké, IPS, de az nem egy kicsi tévé, nem sok lakás van, ahol egy ilyen gond nélkül elfér.
    Szóval előbb tisztázzuk, mekkora méretű tévét keresel....

    Amúgy volt nekem is samsung plazmám jó 10 éve, tudom, mit jelent a jó kép, ott annyi volt a bibi, hogy a sarkát láttam vibrálni, illetve a műlesiklásnál a hó nem fehér volt, hanem sárga, szóval annak is voltak korlátai, de az alapokban egy jó VA panel testesíti meg a plazmával legalább elméleti síkon összevethető kép megjelenítését...

    Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák