Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mhn

    tag

    Sziasztok!

    Mac mini late 2014-hez akarok venni SSD-t. Mivel garanciális '18 februárig és marha macerás kicserélni a HDD-t SSD-re, ezért abban gondolkodom, hogy egy USB3-as külső házba rakom egyenlőre és szimplán beállítom, hogy az legyen a boot disk. (ez elvileg macos alatt simán működik, nem kell hozzá különösebb mókolás)

    Ezeket néztem:
    Kingston HyperX Savage, Corsair Neutron XT vagy Samsung 850 EVO
    Vagy 240GB-s vagy 480as. Még nem döntöttem el, bár a 2xes kapacitásért nem kell 2x annyit fizetni, szval hajlok a nagyobb fele. (ráadásul idővel lehet karcsú lesz a 240GB)

    Felhasználás:
    Munka, nodejs,angularjs,ionic,reactjs és egyéb webfejlesztés. Azaz alapvetően sok kis méretű file olvasása jön szóba.
    Nagy méretű fileok mozgatása nem jellemző, kivéve, hogy biztos lesz legalább 1 virtuális gép valami windowsnak.
    Torrent nem játszik.

    OS: MacOS

    Mivel USB-n kereszül használnám, a TRIM funkciónak búcsút mondhatok.
    Ebből milyen hátrányom származhat?
    Teljesítmény csökkenés? Ha igen kb mennyi? 10-20% vagy sokkal több?
    Élettartam csökkenés? Ha igen, kb mennyi? A felhasználásból adódóan viszonylag kevés írás lesz az ssd-n. (legalábbis egy videóvágásra használt géphez képest biztosan)

    Előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

  • mhn

    tag

    válasz King Unique #42513 üzenetére

    Rendben, köszönöm a választ, ki fogom próbálni.
    Köv. fizunál meglesz az ssd, és akkor meglátjuk, hogy mit dob a gép. Mondjuk az usb házam csak 3.0-s nem 3.1-es, de majd kiderül mit tud.

    @Emperor_ thx
    nekem is Savage volt a bejövős, szval akkor legyen az :)

    [ Szerkesztve ]

  • mhn

    tag

    Sziasztok!

    Van egy Thinkpad T440p-m ADATA SU800 250GB-os SSD-vel és egy MacbookPro (mid-2012) valami Kingston UXXX SSD-vel.
    Mindkettőn helyszűkében vagyok.
    A terv (A), hogy veszek egy 500GB-os 2.5"-os SSD-t a TP-be, a benne levő SSD-t meg berakom a Mac-be egy HDD caddy segítségével.
    B terv, hogy a TP-be egy 250GB-os mSata SSD-t veszek, a Mac-be meg egy 2.5"-os 250GB-ost.

    "A" esetben a pl egy Samsung 860 EVO 2.5 500GB SATA3 MZ-76E500B kb 25ezer és nincs több költségem.
    "B" esetben pl egy Samsung 860 EVO 250GB mSATA MZ-M6E250BW 19ezer + Samsung 860 EVO 2.5 250GB SATA3 MZ-76E250B 17ezer azaz összesen 36ezer.

    Az "A" terv ugye jóval olcsób megoldás.

    Amit kérdezni szeretnék, hogy
    1. Van e előnye a B terv esetén a SATA + mSATA felállásnak? Amennyire utána tudtam nézni, az mSATA nem jelent semmiféle teljesítmény előnyt.

    2. Az "A" terv esetén milyen 500-as SSD ajánlotok az ADATA SU800 helyére? (Értelemszerűen lassabb ne legyen :) )
    pl. egy Samsung 860 EVO kb 25ezerért?
    Érdemes lehet e 30-35öt rákölteni? Lehet e érezhető teljesítmény előnye egy drágább megoldásnak?
    (A TP-ben egyébként egy i7-4710MQ CPU + 2*8GB RAM van)

    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
    25-30ezer
    2. Mekkora SSD-re van szükség?
    500GB
    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
    Laptop, SATA3, (vagy mSata)
    4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
    Thinkpad T440p
    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
    3
    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
    Munka, Web és mobil app fejlesztés. Kis méretű file-okkal dolgozok. (5-20KB átlagban). Az hogy 10+ MB-os vagy GB-os ISO file-okat hogy viszi, teljesen lényegtelen.

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • mhn

    tag

    Sziasztok!

    Lenovo P1 Gen2 laptopomba szeretnék egy második ssd-t rakni.

    1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
    40ezer (nagyon max 40, de ha van értelmes megoldás 30 alatt, akkor akár jó lehet az is)
    2. Mekkora SSD-re van szükség?
    1TB
    3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
    M.2 2280
    4. Pontosan milyen (alaplap/laptop) lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
    Lenovo P1 Gen2
    https://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/ThinkPad/ThinkPad_P1_2nd_Gen/ThinkPad_P1_2nd_Gen_Spec.PDF
    5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
    5
    6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
    átlagos
    7. Csak új vagy használt is szóba jöhet?
    új

    Ezeket néztem 25ezer ársávban:
    https://belso-ssd-meghajto.arukereso.hu/kingston/nv2-1tb-m-2-pcie-nvme-snv2s-1000g-p856492542/#termek-leiras

    https://belso-ssd-meghajto.arukereso.hu/western-digital/wd-blue-sn570-1tb-wds100t3b0c-p733575879/#termek-leiras

    A 35ezres sávban meg egy Samsung 980-at és egy WD Blacket néztem, de nem tudom megérnek e pluszt 10 ezret.

    Egyrészt, mivel laptopba megy, fontosabb, hogy ne legyen az a melegedős fajta, még ha ezzel a sebesség oltárán is kell áldozni.
    Másrészt nem dolgozok nagy fájlokkal, ahol a 3000MB/s vs 6000MB/s olvasási vagy írási sebesség kijönne. Ellenben sok (több ezer) 20-30KB-os file-al igen, szóval ha valamelyik sebesség praméter fontos, akkor inkább az ami kis fájlokra vonatkozik.

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák