Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz Bici #44220 üzenetére

    Az SX930-at venném, mert azzal van tapasztalat. A KC400 sem néz ki rossznak, csak azzal az ismeretlenbe ugrasz, de az nekünk jó, mert valakinek legalább lesz vele tapasztalata. Mindkettő MLC-s, elvileg sok írást bírnak. Egyiknek a vezérlője sincs feketelistán a Linux kernelekben, így nem csak az időszakos fstrim, de a folyamatos discard TRIM is támogatott mindkettőn, választhatsz melyiket használod. Fájlrendszernek Ext4 vagy f2fs ajánlott, de sok embernek van jó tapasztalata a JFS-sel SSD-n, teszteken az Ext4 jön ki leggyorsabbnak SSD-s teszteken, igaz csak hajszállal.

    Az a sok írás lehet nem is olyan sok, amit adni fogsz neki. A HDD-t SMART statisztikája mennyi írást mutat? A sudo smartctl -l devstat megmutatja. Vagy a fájlrendszer is vezet statisztikát, azt a sudo tune2fs -l paranccsal tudod lekérdezni, igaz nálam az utóbbi több írást mutat, mint az SSD számlálója a SMART-ban. Szerintem azért lehet, mert a tune2fs mutatja azt az írást is, ami lehet, hogy a cache-be ment (memóriába ment, ott módosult akár többször is, és csak a végleges változat került kiírásra), de ez csak elmélet, nem vagyok biztos benne. Mindenesetre támpontnak jó, mert látni fogod, hogy mennyit írsz hosszú távon, szerintem meg fogsz lepődni, hogy nem is olyan sok az az annyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák