Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exelsior24

    aktív tag

    Sziasztok!

    Router vásárlás előtt állok, középkategóriában 20k HUF körül nézegettem routereket.
    Két ASUS router van ami között vacillálok, mindkettőről olvastam nagyon sok jót, de olyan cikket nem találtam ahol a kettő össze lett volna hasonlítva.

    Az egyik az ASUS RT-N56U B1 (V2) a másik pedig az ASUS RT-N18U , tudom miben különböznek, itt a fórumon is olvasgattam róluk, de lenne pár kérdésem velük kapcsolatban ami talán megkönnyíti a választásomat.

    Belvárosban lakok, és nagyon sok a 2,4 Ghz-es WiFi a közeli házakban (bár ezek jele többnyire csak nagyon gyengén fogható tőlünk), fogok belőlük vagy 10-12 darabot biztosan, gondolom ilyen esetben előny ha router képes az 5,0 GHz-es hálózaton is működni.
    A routert ketten használnánk vezetékről, 2 másik notebook WiFi-ről, illetve még az adott emberek okostelefonjai is alkalmanként. + 1 Winchester is rá lenne kötve az USB porton keresztül.

    Nos nem tudom ilyen felállásra melyik router lenne az ideálisabb, tulajdonképpen notebook, okostelefon ezek képesek az 5,0 Ghz-es hálózatok kommunikálni a routerrel vagy csak 2,4 GHz-en?
    N18U mellett szól gondolom, hogy igen erős 600 Mbps tud 2,4-en ,plusz az egyik USB portja 3.0-ás ez a Winchesternél gondolom valamennyi előnnyel járna mert annak is 3.0-ás , az N56U (B1) viszont Dual-band-es 5,0 GHz-es sávot is tudja és ha ezt az eszközök ki tudják használni (amit nem tudok róluk) akkor a többi WiFi zavarása miatt megérné.

    Ha valami butaságot írtam akkor bocs, bármi jellegű építő ötletet, tanácsot elfogadok. Köszönöm! :)

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    Sziasztok!

    Telekom-os optikai, Sagemcom ONT 1000Mbit-es net-hez keresnék valami jó és megbízható routert, lényeg, hogy mind LAN-on mind, mind WiFi-ben minél jobban kihasználható legyen a sebesség. Fontos még, hogy a WiFi-je erős és nagy hatótávolságú legyen, mert családi házba lesz, illetve sok okos eszköz van a házban amelyek 2.4 és 5 Ghz-en kapcsolódnak a hálózathoz.

    Eddig egy Xiaomi Router 3-at használtam, ennek nagyon remek a WiFi-je, de csak 100 Mbit-es LAN portok vannak rajta, és ezt AP módban használtam, az új routeren viszont szeretném, ha az osztaná az IP-ket és kezelné a hálózatot, mivel ez a Sagemcom ont igen le van korlátozva, és belső beállítási lehetőség is alig van benne.

    Láttam nagyon sokan ajánlják és veszik az Asus AC65P routert, ami tényleg elég jó ár-érték arányúnak tűnik. Régebben volt Asus routerem, de azzal nem voltak jó tapasztalataim, folyton szakadt vele a kapcsolat, egyedül a Padawan FW feltétele segített, utána stabilan működött már minden rajta.

    TP Link routerekkel nincs tapasztalatom de azokat is nézegettem, illetve Mesh rendszereket is néztem, a nagy WiFi lefedettség miatt, de azok még elég drágának tűnnek. Ha valakinek van velük kapcsolatban tapasztalata azt is szívesen fogadom.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz pinnacle #87086 üzenetére

    Európában elvileg nem szabadna azokon a felső csatornákon sugározni, gondolom az itthon kapható európai régiós készülékekben ezek le is vannak tiltva gyárilag már így nem is látjuk őket a beállításoknál.
    Én legalábbis google-n rákeresve amit találtam képeket ott Európá-nál pirossal ki vannak húzva. Már kérdés persze, hogy van itthon egy kínai régiós Xiaomi Mi Wifi 3 router-em amin simán be tudnám állítani akár én is azokra a felső csatornákra, de persze nem teszem 44-esre van téve.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz dkess #87089 üzenetére

    Hmm valóban Wikipédia is már ezt mutatja amit írtál, hogy SRD (25 mW) , ezek szerint változtattak a szabályzáson az évek során, vagy esetleg a régi cikkekben van hibásan.
    Ami képeket találtam azok 2015-ös és 2016-os cikkek, vagy posztokból vannak ott még tilossal vannak jelezve és ki vannak húzva.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Alex91 #87400 üzenetére

    "A termék nem található!
    🤔 A(z) 181282 kóddal rendelkező termék nem található. Lehetséges, hogy a termék már nincs az áruházunkban."
    Kivették az éhező gyerekem szájából. :(

    Gondolom ha valakinek sikerült is rendelnie, annak se hiszem hogy kiküldik 24k-ért, de ha valakinek mégis sikerült rendelnie és feladják neki az írja meg légyszi kíváncsi leszek. :D

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Jim74 #92747 üzenetére

    Sok embertől olvasom, hogy micsoda ronda, nekem speciel sokkal jobban bejött mint az AX82U, az se valami szépség szerintem, de a TUF-AX5400-at egy picivel szebbnek / szolidabbnak találom.
    Azt hogy minek dobtak piacra ilyen routert én sem igazán értem, mert lényegében tök ugyanaz mint az AX82U, csak 6 külső antennája van, és kevesebb villogó csili-vili led rajt.

    Mondjuk ár szempontjából jóval olcsóbban be lehet szerezni mint az AX82U-t, BF akcióban 40k HUF-ért sikerült megvennem, számomra remek vétel volt, nagyon jól felszerelt, régi routeremhez képest (Xiaomi Mi Wifi 3) pedig rengeteg beállítással és beépített szolgáltatással rendelkezik, bár ez bármelyik ASUS routerről elmondható szerintem.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz SzlobiG #92856 üzenetére

    Üdv!

    Én az ASUS TUF-AX5400-asra cseréltem, már több mint egy hónapja használom elégedetten. Igaz én akciósan vettem Black Friday-kor az egyik ismert webáruházból, akkor úgy nagyon jó vétel volt azért az árért.
    Rengeteg extra funkciót és szolgáltatást tud, jó kis router, remélem pár évig kiszolgál tisztességgel.
    Megy róla egy PC, PS4, meg vagy 16-18 WiFi-s eszköz és eddig semmi gond nem volt vele.

    Ettől függetlenül a TP-Link AX73-as is jó vétel lehet, árban nagyon jó mondhatni "best buy", specifikációkban és tudásban meg szinte ugyan az mint az ASUS.
    Mondjuk nekem van pár rossz múltbéli tapasztalatom TP-Link routerekkel, ettől függetlenül mások nagyon sokan szeretik őket a jó ár/érték arányuk miatt, így azt mondanám, hogy mindkettő jó választás lehet.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz TommiStyle93 #93919 üzenetére

    Üdv!

    Csatlakozom, nekem is Telekom Optikai netem van Sagemcom f@st 5655v2 -vel, de csak 1Gbps csomaggal, és ASUS TUF AX-5400 routerem utána kötve, úgy ahogy írtad Sagemcom LAN1-ből , ASUS TUF WAN portba. Nálam így szuperül működik a rendszer lassacskán már 4 hónapja.

    Maga az ASUS TUF AX-5400 tud link aggregációt, tehát 2 kábellel elviekben meglehetne a 2Gbps maximális sebességed, viszont szerintem ez a Sagemcom 5655v2 ez nem tud link aggregációt, csak az újabb Sagemcom F@ast 5670-es, azon már van 2.5Gbps-es csatlakozó.

    Csak amikor a Telekom bevezette ezeket az új csomagokat, akkor még ilyen ONT eszköz nem létezett náluk, csak az 5655v2-est adták mindenkinek, és tulajdonképpen őket nem zavarja, hogy csak 1Gbps-et tudsz max kihasználni, hiába van 2Gbps-es csomag előfizetésed.
    Szóval vagy váltasz kisebb csomagra, vagy reklamálsz náluk, hogy cseréljék az ONT eszközödet egy olyanra amivel ki tudod használni a 2Gbps-es előfizetésedet.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Gubek-Einste #93929 üzenetére

    Ja hogy ez a Link Aggregáció dolog nem úgy működik, hogy akkor 1-1 kábel és akkor összeadódik a két 1Gbps-es kapcsolat, hanem külön előfizetés.
    Akkor 2Gbps-es csomagot csak úgy tud kihasználni az előfizető, ha az ONT eszközön és a vásárolt router eszközén is van 1-1 darab 2.5Gbps-es csatlakozó? Gondolom úgy már működne a dolog rendesen.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz M3oH #94041 üzenetére

    Szerintem is jó választás, november óta használom és meg vagyok vele elégedve. Akkor sikerült 40ezer-ért kifognom akcióban, annyiért meg főleg elég jó ár/érték arányú router. Én is 50ezer alatt keresgéltem, ez még belefért a keretbe is bőven.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz sipi83 #100677 üzenetére

    Szia!

    Szerintem igazából az ASUS AX-es routerei mind jók, jól sikerült széria.
    Nekem ami van és lassan 2 éve gond nélkül használom: [ASUS TUF-AX5400] , de ennek látom sajnos megszüntették most a forgalmazását, valószínűleg azért mert kiadtak belőle egy kissé feltuningolt verziót: [ASUS TUF-AX6000] , de ez már árban is jóval magasabb kategória.
    A TUF-AX5400-ast még 40.000 körül vettem annó, sokkal jobb ár/érték arányban volt mint ez az utódja.

    Ami ilyen 35.000-es ár körül van most és véleményem szerint jó:
    [ASUS TUF-AX3000V2]
    vagy
    [ASUS RT-AX57] nemrégiben telepítettem egy helyre ilyet és jó kis router, lényegében a legolcsóbb AX-es router, az ASUS RT-AX55-ös felturbózott változata [ASUS RT-AX55] , de szerintem jobb mint az AX55-ös.

    Esetleg ha némileg feljebb tudsz menni az árban, akkor ott van még:
    [ASUS TUF-AX4200] -as
    vagy
    [ASUS RT-AX59U] egy ilyet akarok most majd beszerezni magamnak, Mesh-es bővítéshez, mert ez falra is felszerelhető, így el tudom rejteni könnyen.

    Illetve még árban, még egy picit feljebb amit sokan kedvelnek:
    [ASUS RT-AX86S]

    Figyelni kell az akciókat, olyankor ki lehet fogni ilyen drágább, nagyobb tudású típusokat is elég jó áron. Most már itt az ősz, ilyenkor gyakoriak az akciók és leárazások.

    Ha szeretnél rajt esetleg firmware-t is cserélni majd, akkor azért előtte nézd meg az adott firmware készítője melyik típusokat támogatja, de általában mindegyikre található valamilyen változat.

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

  • Exelsior24

    aktív tag

    válasz Sanyi.mTs #100680 üzenetére

    Persze lehet csak az adott hely / épület volt olyan, de nagyon jó WiFi erősség volt több szobával arrébb is, illetve amikor állítottam be a menüjében is gyors, fürge volt a készülék.
    Laptop, okostelefonok, WiFi-s kamerák is gyorsan felcsatlakoztak rá, és stabilan működtek.
    Azt látom persze, hogy nem nagy különbség van az AX55-ös és az AX57-es között hardveresen, de árban is csak kb. 2000-3000 Ft különbség van köztük, illetve az AX55-ös az egyik legelsőnek megjelent AX-es ASUS router volt, az AX57 pedig idén jelent meg, úgyhogy szerintem biztosan tovább fog kapni firmware frissítéseket és javításokat, és ha ezeket a tulajdonságokat nézem, akkor inkább az AX57-es minimálisan drágábban.

    [ Szerkesztve ]

    Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

Új hozzászólás Aktív témák