Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benőke

    őstag

    válasz PeGaTi #31010 üzenetére

    Engem is érdekel, mert most épp egy ilyennel bohóckodok, aztán ugye a Wifi szabvány megadja a maximális adóteljesítményt amit a gyártó vagy betart vagy nem. Ha betartja az jó az egészségünknek, meg az arra érzékenyebbeknek mint nekem, vagy nem tartja be, az pedig jótékonyabban hat a hatótávra, de az ellen oldalon is fontos lenne megfelelő adóteljesítmény és az antenna. A teljesítményt nem lehet növelni, és a router oldalon megoldani nem elég, vagy nem mindig. Most jelen esetben egy TP-LINK 1043 v2 -vel próbáltam, meg és a lépcső környékére van helyezve ahol kisebb az akadály, így ugyan bizonyos helyeken csökkent a vétel, de egyenletesebben vehető az egész házban, illetve ahol az emelet miatt a ház másik oldalába nem jutott el a jel és vissza, ott most van jel és vissza is. Ha ez nem működött volna, akkor egy Repeater -el is megpróbálkoztam volna vagy Access Point, bár ez még nincs kizárva, de érdemes lehet neked is megfontolni, vagy átgondolni a router elhelyezést, hátha javít rajta. Az eszköznek nem nagyon lehet javítani az adó oldali paramétereit, max a fixen telepítettnek egy jobb antenna.

    A router korából fakadóan nem lesz jelentősen nagyobb a wifi térereje, használhatósága. Van egy öregedő ASUS 500G -s Routerem ami nekem tökéletesen meg is felel, de nem egy mai darab, nos a Wifiről azt hittem emelték az elérhető maximális adóteljesítményt. Nos nem, aztán az új TP-LINK egy kicsit sem jobb nála, illetve kipróbáltam egy belső antennás ASUS -t ami pedig nem hozta igazán azt amit vártam, nyilván a belső antennák miatt.

Új hozzászólás Aktív témák