Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kokov

    tag

    válasz Márton #27300 üzenetére

    Egyfelől teljesen megértelek. A natív FullHD képminőség mellett nem lehet elmenni. Nem lehet nem észrevenni.
    Másfelől meg mindenki abból indul ki, ami már megvan, amikor a csere szóba kerül. Nálam, amikor szóba kerül, akkor nem azért kerül szóba, mert annyira elégedetlen vagyok a HD képminőséggel, hanem azért, mert abba az irányba spekulálok, hogy ne ebbe kelljen venni másik lámpát, inkább különbözetre kéne költeni azt a pénzt is, mert azt a lámpát már biztosan nem én fogom végignézni.

    A 2,5m széles kép, amiről beszélsz 16:9-ben pontosan 98” képméretet jelent. Ez vetített képméretben kicsinek számít. Vehetjük minimumnak. Ha erre a méretre beállítom a kalkulátort, akkor azt látom, hogy prezi módban az image brightness 326 nits az enyémnél 181 nits a tiédnél, film módban ugyanez 163 és 91, mindez 1.0 vászon mellett. Ez is egy olyan különbség, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni.
    A jót könnyű megszokni. Ahogy Te már nem ülnél vissza egy HD elé, mert megszoktad a FullHD-t úgy én azt szoktam meg, hogy tökmindegy milyen sötétben forog a kamera.
    Ráadásul előtte egy 1100 lumenes vetítővel senyvedtem, aminél már szoftveresen gammát emeltem a VGA-n, annyira kikészített, ha a fél film sötétben volt forgatva, szóval a végére nekem ez már ilyen bekattanásom lett, hogy alacsony fényerejű gép nálam itthon többet nem lesz.

    „Akkor lenne elég a 720p, ha csökken a képméret, de ugyanolyan távolról nézed mint a fullhd-t.”

    Pontosan ez történik nálam, mert nem tudok közelebb menni a fejtartás miatt. Nálam legalábbis 2m-nél közelebbről már megérzi a nyakam másnap, szóval nem tudom egy kicsit sem felfelé tartani a fejem órákat, mert az bosszút áll és fájni fog másnap.
    Nekem persze 16:10 a natív, szóval a 16:9-es film alja picivel feljebb kerül a vetített kép aljától. Viszont ha 2méterre van a szemem, akkor a lábam már csak másfélre, ahogy ülök, tehát ha ilyen közel felállok a fotelből kitakarja a fejem a vetített kép alját.
    Ha többen moziznak ez így már élből rossz, szóval képtelenség közelebb menni szerintem. Ilyen pici 98” képnél viszont csak akkor nem látsz a vászon mellé egyenes fejtartással szemben ülve, ha közel ülsz. Szerintem 3D esetén, ha pont szemből nézed és a vászon mellé látsz az már egér mozi meg nem is szippant úgy be a térérzet.
    Szóval kell a képméret is, hogy a FullHD igazán megmutassa magát a HD-val szemben. Jobb kicsiben is, csak nem annyival.

Új hozzászólás Aktív témák