Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ityam

    senior tag

    Hali

    Gépfrissítésen filózom. Igazából mostanság nem használom annyira nagy teljesítményigyényű dolgokra de mégis ott motoszkál a fejemben hogy mintha kicsit néha lomhább lenne a kelleténél a gép.Aláírásomban van a jelenlegi gépem.

    Először filóztam hogy teljesen új alaplap proci ram, de elég soknak találtam egy i3 as procis cumót is ahhoz képest hogy tényleg nem biztos hogy kihasználnám. Aztán most lehet el tudnám passzolni valakinek a procim meg egy kis ramom és van egy nem használt (ugyancsak p35 chipsetes) alaplapom és elkezdtem keresgélni hogy mennyit lehetne ezekért kérni reálisan. Ekkor akadtam rá egy C2Q Q8300 as procira amit 13500 ért és felmerült bennem hogy mennyire jó ötlet lehet egy ilyet megvenni. amennyiért elpasszolom a 2X1 gb ramom alaplappal procival abból megvan ez a 4 magos proci.
    szal lenne 6 helyett 4 gb ramom E4300 as proci helyett Q8300 as és egy fölösleges alaplappal kevesebbem van.

    Szerintetek megéri egy E4300 as procit lecserélni egy Q8300ra? Vagy ez nem nagyon vehető észre egy mindennapos felhasználásnál.Sok kissebb progi fut a háttérben windows alatt. amik egyik sem prociigényes csak mégis a sok folyamatot lehet egy 4 magos proci jobban szeresse mint egy 2 magos. Vagy nem észrevehető az előrelépés egy ilyen cserénél?
    Egy P35 ös alaplappal mennyire lehet átlagosan tuningolni egy Q8300 ast? Mostani procim bírja jól a tuningot csak nem tudom hogy egy Q8300 a nagyobb alap FSB miatt mennyire tud felmenni.

    Köszi a segítséget.

Új hozzászólás Aktív témák