Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Inc.corp.

    tag

    válasz peteris #5171 üzenetére

    Üdv!
    Bővebb infót a leírtakhoz még nem tudok hozzátenni, legfeljebb majd 10 év múlva :) Bár a "villanykörte összeesküvés" miatt valószínű, hogy ez nem fog bekövetkezni. Az előző nyomtatóm HP Photosmart P1000-es volt, oda is írtam. Az otthoni fotónyomtatás (photosmart) ill. és az általános felhasználás (deskjet) között ebben a kategóriában 10 év alatt szerintem eltűnt a minőségbeli különbség. Újdonság számomra a szegély nélküli nyomtatás, a nyomtatási sebesség megnövekedése, a kétoldali munka, a wifi (végre nincs "odakötve" a gép a PC-hez) A fotónyomtató szoftver is teljesen megváltozott bár egy-két funkció csak online módban érhető el, rengeteg lehetőség van különböző album,naptár stb. készítésére. A bescannelt fotóból- fotót üzemmód is egész jó eredményt hozott. Mondjuk kicsit vicces volt mikor egy A4-es kép teljes felbontású scannje tiff-ben 440Mb méretű lett, psze ilyenkor a scannelés is jóval lassabb és minden szösz meglátszódik rajta. A képek élettartamát az idő dönti el, vannak olyan képek amik üvegkeret nélkül 6-8 éve kint vannak a falamon és még "nem koptak meg". A fotópapírokról és azok minőségéről nem tudok általános vélemény mondani, HP papírokat használok 175-240gr-akat, mattot és fényeset. A patronok is eredetiek. A régi hibákból tanulva, mivel egyszer-kétszer nagyobb mennyiségű szöveg nyomtatásához utántöltőt használtam, (olcsónak olcsó volt, de utána takaríthattam a gép belsejét mert minden fekete lett:) már nem szórakozom ilyesmivel. Valamint azért váltottam többpatronos változatra, (a HP P1000-es egybefejes volt) mivel furcsa módon mindig a sárga szín és árnyalatai "fogytak" el és ugyebár nem tudhattam, hogy mennyi "piros-kék" festéket dobok el az "üres" patronnal.
    A másik kinézett nyomtató a HP Photosmart 5510e volt ami színes és nagyobb kijelzős, 1+3 patronos, két féle patronméret kapható hozzá, kicsivel többet fogyaszt, vmint gyorsabb egy picivel, de a 3525-ös ahogy nézegettem újabb sorozat. Az 5510e is jó választás lehet neked, ha a fotónyomtatás a fontosabb, de erről QwErTy42 biztosan bővebben tud nyilatkozni.

Új hozzászólás Aktív témák