Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40399104

    törölt tag

    Sziasztok!

    Még nem döntöttem az asztali PC vs. laptop háborújáról a fejemben, de kíváncsi vagyok, ha utóbbi győzne mit ajánlanátok:

    1. Nem vészesen sürgős, fél éven belül.
    2. 200.000 Ft körül illene szórnia, 250.000 Ft a teteje, ha kevesebb nem gond:).
    3. Elsődleges funkció: filmek, sorozatok, DOTA 2 játék (ez nem igényel paksot, viszont ennél szempont, hogy közel maximumon tudjam futtatni). Másodlagos funkció: java programozás (amatőr-tanulás szinten) és természetesen irodai programok. Harmadlagos, kompromisszumkész funkció: egyéb (nem paksot igénylő) játékok, közepes futtatással.
    4. Ahogy fent írtam a DOTA 2 mindenképpen, lehetőleg fullon. Egyéb játékok például: Life is strange, Ori and the blind forest, Syberia széria, Max Payne széria, GTA 5 (alacsony-közepes), Left 4 Dead 1-2 és minden egyéb nagyon gépbarátul programozott és tartalmas (L4D-et nem ide sorolom:))) játék futtatása közepes minőségben (de ez nem feltétlenül szempont, ha játékról van szó: DOTA 2.).
    5. Mindenképpen matt kijelző, ehhez ragaszkodom. Viszont a képernyő méretére nincs egzakt elvárásom, de nyilván a film-sorozat követelmény miatt nem a legkisebb mellett tenném le a voksom, ugyanakkor nem is igénylem feltétlenül a legnagyobbat.
    6. Hordoznám, de nem napi rendszerességgel. Alkalmanként, ha a DOTA 2-t közös légtérben terveznénk művelni, vagy ha hétvégén hazautaznék. Ezen utazások alkalmával nem hiszem, hogy mindenképpen használnám, maximum 1 film/út.
    7. Nem kérek.
    8. Tárhely és memória nem szempont, méretüknek csak annyi követelménye van, hogy tudjam arra használni a laptopot, amire szeretném. Optikai meghajtót viszont szeretnék.
    9. Webkamerát szeretnék, más egyéb nincs.
    10. Nálam csak új jöhet szóba.

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Szép napot mindenkinek!

    Üdv: Tüsi

    [ Szerkesztve ]

  • #40399104

    törölt tag

    sziasztok!

    #116946-os hozzászólásomban érdeklődtem laptopok felől. Kivonatolva a válaszaim ezek voltak:

    1. Fél éven belül.
    2. 250.000 Ft a teteje.
    3. Elsődleges: filmek, sorozatok, DOTA 2 játék. Másodlagos: java programozás (amatőr szinten) és irodai programok. Harmadlagos, kompromisszumkész funkció: egyéb (nem paksot igénylő) játékok, közepes futtatással.
    4. DOTA 2 fullon. Egyéb játékok közepes futtatással.
    5. Matt kijelző.
    6. Hordoznám, de nem napi rendszerességgel.
    7. Nem kérek.
    8. Tárhely és memória nem szempont. Optikai meghajtót viszont szeretnék.
    9. Webkamerát szeretnék, más egyéb nincs.
    10. Nálam csak új jöhet szóba.

    Akkor ASUS K501-et javasoltatok 950M-mel. A kérdésem az lenne, hogy igényeimhez képest nem éri-e meg kifizetni a különbséget inkább a lent linkelt a laptopra, illetve, hogy kategóriájában mennyire számít jó vételnek, mi a véleményetek arról a laptopról? Elsősorban a melegedéstől tartok, bár gondolom egy 3-4 meccses DOTA 2, 1-2 sorozattal megspékelve, maximum fél napos futtatással már nem izzasztaná meg (vagyis remélem:))...) vagy azért ajánlott hozzá laptophűtőt venni?
    http://www.laptop.hu/asus-g551jw-cn214d-black-fd
    Láttam, hogy 239.000 Ft-ért árulja a DigiPrime, nem ismerem a boltot, mi a véleményetek róla?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Szép napot mindenkinek!

    Üdv: Tüsi

    [ Szerkesztve ]

  • #40399104

    törölt tag

    sziasztok!

    ebben kérhetném a véleményetek?

    [link]

    előre is köszönöm a segítséget:)!

    szép estét!

    üdv: Tüsi

  • #40399104

    törölt tag

    sziasztok!

    #116946-os hozzászólásomban érdeklődtem laptopok felől. Kivonatolva a válaszaim ezek voltak:

    1. Fél éven belül.
    2. 250.000 Ft a teteje.
    3. Elsődleges: filmek, sorozatok, DOTA 2 játék. Másodlagos: java programozás (amatőr szinten) és irodai programok. Harmadlagos, kompromisszumkész funkció: egyéb (nem paksot igénylő) játékok, közepes futtatással.
    4. DOTA 2 fullon. Egyéb játékok közepes futtatással.
    5. Matt kijelző.
    6. Hordoznám, de nem napi rendszerességgel.
    7. Nem kérek.
    8. Tárhely és memória nem szempont. Optikai meghajtót viszont szeretnék.
    9. Webkamerát szeretnék, más egyéb nincs.
    10. Nálam csak új jöhet szóba.

    Akkor ASUS K501-et javasoltatok 950M-mel. A kérdésem az lenne, hogy igényeimhez képest nem éri-e meg kifizetni a különbséget inkább a lent linkelt a laptopra, illetve, hogy kategóriájában mennyire számít jó vételnek, mi a véleményetek arról a laptopról? Elsősorban a melegedéstől tartok, bár gondolom egy 3-4 meccses DOTA 2, 1-2 sorozattal megspékelve, maximum fél napos futtatással már nem izzasztaná meg (vagyis remélem:))...) vagy azért ajánlott hozzá laptophűtőt venni?
    [link]
    Láttam, hogy 239.000 Ft-ért árulja a DigiPrime, nem ismerem a boltot, mi a véleményetek róla?

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Szép napot mindenkinek!

    Üdv: Tüsi

    [ Szerkesztve ]

  • #40399104

    törölt tag

    Sziasztok!

    Munkatársam szeretne laptopot vásárolni, ebben kérném a segítségeteket.

    (1) Azonnal (előző laptop megadta magát).
    (2) Maximum 150.000 Ft (ha igények engedik lehet olcsóbb).
    (3) Internet, irodai programok.
    (4) Játékra egyáltalán nem használná.
    (5) Átlagos méretű matt kijelző.
    (6) Minimálisat lesz hordozva a gép, ha lesz főleg házon belül, kertben (ekkor nyilván aksiról).
    (7) Oprendszer nem kell.
    (8) Úgy gondolom, hogy ezen a szinten 500 GB HDD és 4 GB RAM, DVD meghajtó kellene.
    (9) Webkamera, HDMI.
    (10) Csak új gép.

    Ha esetleg ajánlotok laptopot, abban is tudnátok segíteni, hogy honnan érdemes rendelnie?
    Előre is köszönöm a segítséget!

    üdv: Tüsi

  • #40399104

    törölt tag

    válasz Khelben #118207 üzenetére

    Hali!

    Az én munkatársam is hasonló paraméterekkel keres laptopot, hétvégén szeretné megvásárolni.

    (1) Azonnal (előző laptop megadta magát).
    (2) Maximum 150.000 Ft (ha igények engedik lehet olcsóbb).
    (3) Internet, irodai programok.
    (4) Játékra egyáltalán nem használná.
    (5) Átlagos méretű matt kijelző.
    (6) Minimálisat lesz hordozva a gép, ha lesz főleg házon belül, kertben (ekkor nyilván aksiról).
    (7) Operendszer jó ha van, nem létszükséglet.
    (8) Úgy gondolom, hogy ezen a szinten 500 GB HDD és 4 GB RAM, DVD meghajtó kellene.
    (9) Webkamera, HDMI.
    (10) Csak új gép.

    Akkor mondhatom neki, hogy Dell 5558 vagy a Fujitsu A514-es modelljeit nézegesse (szerintem vagy a Media Marktban fog, vagy az Extreme Digitalnál (utóbbit tudom, hogy nem szívlelitek)? Ebben az árkategóriában ASUS-t nem ajánlotok? Előre is köszi a segítséget, nem sürgetésképpen másoltam be másodszor is az üzenetet, csak kettőkor vége a munkaidőnek és gépe nem révén maximum sms-ben tudok neki irányt adni általatok:)!

    Köszi még egyszer!

    üdv: Tüsi

  • #40399104

    törölt tag

    válasz Khelben #118212 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm szépen a tippet, a munkatársam nevében is. A döntését segítette, hogy korábban is Fujitsu gépe volt, és abszolút elégedett volt vele, szóval úgy döntött, hogy az A514 mellett marad:)! Barátnőm is hasonló feltételekkel keres laptopot (max. 150.000 Ft, netezés), Neki is a Fujitsu A514 vagy a Dell 5558-at fogom ajánlani. Írtad, hogy ASUS-ban nincs ajánlott gép ebben a kategóriában, ha van időd leírod, hogy miért nem ajánlotok ennyiért ASUS-t? csupán kíváncsi vagyok rá, hogy képben legyek, amikor érvelek, nőket amúgy is nehéz meggyőzni:D... kell az érv, mert nem láttam Fujitsu A514-et / Dell 5558-at zöldben (speciális igény igen:D)... nem, tényleg csupán érdekel a dolog, hogy miben szerepelnek le az ASUS-ok ebben a kategóriában.

    Előre is köszi, ráér a válasz, csak kíváncsiság. Segíts csak az igazán rászorulókon először:D!

    üdv: Tüsi

    [ Szerkesztve ]

  • #40399104

    törölt tag

    kedves Mindenki!

    a segítségeteket szeretném kérni. már régóta érik bennem pályaváltás, és ennek megfelelően gőzerővel ismerkedem a programozás területével. ugyan van egy elég erős pc-m, ami abszolút kiszolgálja az igényeimet, de mivel előfordul, hogy hétvégente utazunk, és munka miatt inkább akkor van lehetőségem a "hobbimnak" élni, így erőteljesen gondolkodom egy kizárólag programozásra alkalmas laptop vásárlásán.

    kitöltöm a paramétereket, de a fő cél: olyan laptop, amit kizárólag programozásra használnék, és amely alkalmas arra, hogy junior java/c# programozóvá cseperedjek szépen-lassan.

    (1) abszolút nem sürgős, mivel PC-m tökéletesen alkalmas erre, csak a hétvégi hazautak miatt érlelődik a gondolat.
    (2) sajnos erre nem tudok válaszolni, mindig játékban gondolkodtam, nem tudom, hogy egy programozásra alkalmas valami mennyibe kerül. nyilván nem max payne 4 fejlesztésére alkalmas masinára van szükségem.
    (3) kizárólag programozás.
    (4) nem használnám. ha megelégelem a blizzard töketlenségét, és helyettük éppen megírni készülöm a warcraft 4-et, újra tanácsot fogok kérni Tőletek:D. de ha tudok egy tetrist írni már, annak nagyon fogok örülni és azt azért ki szeretném próbálni:D...
    (5) nem számít, talán matt, ha szabadban is élnék a hobbimnak.
    (6) hétvégente, esetleg másfél órás úton.
    (7) nem kell.
    (8) amennyi szükséges a céljaimhoz.
    (9) amit javasoltok.
    (10) használt is szóba jöhet, de újat preferálok.

    előre is köszönöm a segítségeteket.

    üdv: Tüsi

  • #40399104

    törölt tag

    válasz Khelben #129840 üzenetére

    hm:)...

    értem, akkor lőjünk alulról. 150-200 ezer forintos áron kapnék ilyen laptopot?

    köszi a választ.

    előzmény:

    kedves Mindenki!

    a segítségeteket szeretném kérni. már régóta érik bennem pályaváltás, és ennek megfelelően gőzerővel ismerkedem a programozás területével. ugyan van egy elég erős pc-m, ami abszolút kiszolgálja az igényeimet, de mivel előfordul, hogy hétvégente utazunk, és munka miatt inkább akkor van lehetőségem a "hobbimnak" élni, így erőteljesen gondolkodom egy kizárólag programozásra alkalmas laptop vásárlásán.

    kitöltöm a paramétereket, de a fő cél: olyan laptop, amit kizárólag programozásra használnék, és amely alkalmas arra, hogy junior java/c# programozóvá cseperedjek szépen-lassan.

    (1) abszolút nem sürgős, mivel PC-m tökéletesen alkalmas erre, csak a hétvégi hazautak miatt érlelődik a gondolat.
    (2) sajnos erre nem tudok válaszolni, mindig játékban gondolkodtam, nem tudom, hogy egy programozásra alkalmas valami mennyibe kerül. nyilván nem max payne 4 fejlesztésére alkalmas masinára van szükségem.
    (3) kizárólag programozás.
    (4) nem használnám. ha megelégelem a blizzard töketlenségét, és helyettük éppen megírni készülöm a warcraft 4-et, újra tanácsot fogok kérni Tőletek:D. de ha tudok egy tetrist írni már, annak nagyon fogok örülni és azt azért ki szeretném próbálni:D...
    (5) nem számít, talán matt, ha szabadban is élnék a hobbimnak.
    (6) hétvégente, esetleg másfél órás úton.
    (7) nem kell.
    (8) amennyi szükséges a céljaimhoz.
    (9) amit javasoltok.
    (10) használt is szóba jöhet, de újat preferálok.

    előre is köszönöm a segítségeteket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák