Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • supertrezi

    aktív tag

    Sziasztok!

    Notebookvásárláson töröm a fejem.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás? a következő negyedévben
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    max. 270-280
    (3) Felhasználás? net, YouTube, Word, filmezés, némi torrent
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS? 13-15,6 inch, FullHD IPS
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is? Hordozva lesz, de nem utazás közben fogom nyomogatni. Ne legyen nehéz. Legyen elég jó üzemideje.
    (7) Operációs rendszer? Windows 8 vagy 8.1 vagy 10 (utóbbi fog futni rajta)
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e? SSD-s érdekel, gondolom a HDD-ek mindegyike ventillátoros, én viszont nem szeretnék semmilyen zajt. 128 GB SSD tökéletesen elég a céljaimnak.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? Csakis új, belföldről.

    Igazából van egy kiválaszottam, ami kb. mindenben megfelel. Az ASUS UX305. Olvasgattam a fórumot, hogy ASUS-t ne nagyon, de 1 éve nyúzok egy remek kis Transformer Pad TF701t-t, s nagyon megszerettem. Az ASUS garanciája se rossz, házhoz jön. Tudom, persze egy egy tablet billentyűzettel, ráadásul Androidos. :) De most szeretnék egy Windowsos gépet. Az említett UX305-nél a kérdőjel, hogy ez a Core M mire jó. 0,8 GHz az alap órajele, ami turbóval fölmegy 2-re, ha minden igaz. Megírtam, hogy kb. mikre akarom használni. Föltételezem, ezekhez elég kell legyen egy ilyen processzor is bőven. Vagy nem? Bár 260-ért van Core i3-as processzorral szerelt változat is - szóval ez is játszik, ha a Core M-5Y10A teljesen felejtős.

    A kört alaposan leszűkíthettem a kritériumaimmal, de ha van ennél jobb ajánlatotok, szakértők, akkor ne legyetek restek megírni. Megvallom, erről az ASUS-ról nem lesz egyszerű lebeszélni, mert fehér színben roppantul tetszik. :)

    Köszönöm.

  • supertrezi

    aktív tag

    válasz QwErTy42 #100040 üzenetére

    Köszönöm szépen a válaszodat. Ahogy Mikulásbának és Chasernek is.

    Szimpatikusak az ajánlott gépek.
    Bár ez a Fujitsu már-már túl erős konfig. Van itthoni PC-m Core i5-tel, szóval annyira bivaly laptop nem igazán kell, nem tervezek rajta erőforrásigényes dolgokat. Bár az akku valami pazarnak tűnik, ráadásul érintőképernyős, ami sokszor szintén jól jöhet. Igazán pazar gépnek tűnik.
    A DELL is remekül néz ki, tetszenek a kékszínű laptopok. A tudása is megfelelő. Kicsit nagy a tömege. De mindennek van hátulütője.

    Még Fujitsuból ezt néztem, ami szintén megfogott:
    http://www.laptopszalon.hu/webshop/product/?search=s904#pid_15949

    Na, még gondolkodok. És esetleg jövök kérdésekkel. Sziasztok. :)

    Még valami: ez a DELL van Linuxszal. Olyat sose használtam. Lehet olyat, hogy formatálom, aztán Windowst húzok rá? Erre vagyok beállítva. :)

    [ Szerkesztve ]

  • supertrezi

    aktív tag

    válasz Dhampir #100114 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat. Akkor technikaliag semmi akadálya, ez a lényeg. :)

  • supertrezi

    aktív tag

    Üdv!

    Valaki megvilágítaná nekem a LED és az IPS LED közti különbséget, mert olvasgattam itt meg máshol, de nem vágom. A LED a megvilágítás típusa, az IPS meg egy TN-től különböző technológia nagyobb színhelyességgel, sokkal jobb betekintési szögekkel, nem? Akkor amit a honlapokon LED-nek írnak, az TN, amit pedig IPS LED-nek az IPS...? Mármint a boltok szándéka szerint. Zavaros nekem... :)

Új hozzászólás Aktív témák