Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • noryc

    csendes tag

    Sziasztok! A nyáron tervezzük a párommal két gép vásárlását, egy nekem egy neki. A paraméterek hasonlóak, nézelődtünk is, segítsetek és javasoljatok, ha tudtok! Köszi
    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    Minél hamarabb, lehetőleg egy hónapon belül.
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    180 000 -190 000 Ft / gép maximum!
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    Szeretné(n)k rajta játszani (Mit? Mindent! GTA V, Mass Effect 4 *-*, Smite, Skyrim, Witcher... amihez csak megjön a kedv) Nem kell high grafon, középkategóriás gamer géptől azért reálisan várunk el, nem akarunk elszállni.
    Ő szeretne rajta webprogramozni, javascript, PHP, stb. de otthon ezt csak gyakorlásnak, munkahelyre van gépe.
    De ezen kívül gyakran hurcolnánk az egyetemre is, tehát azért jó lenne ha "tanuló állapotban" = film, szövegszerkesztés, .ppt, néha net, jól bírná az aksi. (Már amennyire lehetséges.) Nem gond, ha nehezebb a gép, elbírjuk... :)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    Mit? Mindent! GTA V, Mass Effect 4 *-*, Smite, Skyrim, Witcher... amihez csak megjön a kedv. Nem kell high grafon, középkategóriás gamer géptől azért reálisan várunk el, nem akarunk elszállni. Csak menjen folyékonyan. <- Csak ismételni tudom magamat.
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    15,6"-os érdekel csak. Se nagyobb, se kisebb. Sima HD jó, nem érdekel minket a full HD, azért legyen olvasható, de annyira igazából nem vagyunk szépséghajhászok.
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    Egyetemre lesz hordva mindkettő, de csak ott helyben lenne kinyitva, útközben nem.
    Én néha vinném vonattal pár órát, ott lenne használva, de szerintem a filmezés minden gépen elmegy.
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    Az a legjobb ha alapból nincsen rajta, vagy Linux van, erre külön nem akarunk fizetni. (Win lesz rajta.)
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    HDD jó, minnél nagyobb annál jobb, 1TB-nek örülnénk, de ebből tudunk engedni. SSD egyelőre nem kell, nem álmodunk... A költségvetésbe valszeg nem fér bele. Memória: 8GB lenne az ideális, de 4-hez is megvesszük a másik négyet! Optika mindegy. Jó ha van, nem gáz ha nincs.
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    HDMI legyen, VGA-nak ő kifejezetten örülne, nekem mindegy.
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    Nyitottak vagyunk mindenre, de a használt piacon nem vagyunk otthon. (Inkább új.)

    U.i.:
    Nem zavar minket ha két-három év múlva lecseréljük a következő hasonló gépünkre. Két év gari azért legyen rá.

    Íme amiket nézegettünk, nem linkelem de egyszerű megtalálni:
    - Acer Aspire E5-572G-704N Black LX 8GB (laptop.hu)
    - Dell Inspiron 3543 laptop(Intel® Core™ i7-5500U Processzor / 8GB / 1TB / NVIDIA GeForce 840M / Linux / Fekete) (laptopszalon)
    - ASUS X555LB-XO100D Notebook piros 5. gen Intel (aqua.hu)

    Ezek csak esetleges opciók, egyébként az Acerbe szerettünk bele a proci miatt a legjobban (Core i7 4712MQ (2300) MHz)

    U.i. 2: Lehet hogy a használt gép mégis kiesik a spektrumból, mert cégen keresztül meg tudnánk venni nagykerből, amin spórolnánk.

    Köszi mégegyszer!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák