Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Falcon C.

    aktív tag

    Lehet, kihúzom a gyufát, de...

    Két gép között vacillálok: Dell 5558 179393 és Asus K501LX-DM045D. Tudom, tudom, oda és vissza (by Bilbó) beszéltetek már róluk, de nálam megakadt a lemez. Elnézést!

    Készítettem magamnak egy kis listát, abszolút szubjektív, lehet(ne) vitatkozni az értékelésen és a módszeren, az eredményen meg főleg, de jelenleg így látom, érzem a dolgot. Kérek mindenkit, ne kezdjen átpontozásba, a szempontok szűkítésébe, törlésébe. Maximum bővíteni, ha lehet. Így is elég nagy katyvasz van a fejemben. Tudom, hogy nekem kell dönteni, de megakadtam.

    CPU: Dell és Asus i5-5200U (0:0)
    RAM: Dell 8GB, Asus 4GB (1:0)
    Kijelző: Dell IPS FHD, Asus TN FHD (2:0)
    VGA: Dell GT920M, Asus GTX950M (2:1)
    Garancia idő: Dell 3év, Asus 2év (3:1)
    Garancia típus: Dell szerviz, Asus el- és visszaszállítás (3:2)
    Garancia extra: Dell nincs, Asus hűségprogram (3:3)
    ODD: Dell van, Asus nincs (4:3)
    Akksi cserélhetőség: Dell igen, Asus nem (5:3)
    Gépház: Dell műanyag, Asus fém is (5:4)
    WLAN és webcam: Dell ac és HD, Asus n és "van" (6:4)
    Hang: Dell sztereó, Asus sonic master (6:5)
    USB: Dell 2+1, Asus 2+2 (6:6)
    Ár: Dell 200E, Asus 200E + 10E 4GB bővítés és 10E külső ODD (7:6)
    A játékok terén, időtállóság szempontjából, a dolog 7:7, azaz döntetlen.

    Némi magyarázat:
    Néztem YouTube videókat a VGA-k teljesítményéről, meg egy csomó review-t. Azok alapján a Dell is elég lenne az általam szeretett játékokhoz, de sok esetben teljesen alap grafikai beállításokat kellene alkalmaznom, viszont filmeknél az IPS jobb. Az Asus több teret enged ezen a téren, de csak TN. Tömören: játékok miatt Asus, filmek miatt Dell.

    Ugyanakkor az Asusnál a garancia típusa és extrája nagyon vonzó a Dell "mezítlábas" oldd-meg-hogy-eljusson-hozzánk-és-vissza-hozzád (ha jól értem, ha nem, elnézést) megoldásához képest, ugyanakkor a +1év a Dellnél szintén jó pont.

    S ne feledjük el az ár kérdését sem! Az Asus megeszik még 20E forintot, hogy ugyanazt tudja, mint a Dell. Rájöttem ugyanis, hogy jó lenne, ha mégis lenne ODD a gépben/hez.

    Még egyszer bocsánat, hogy zargatlak titeket, de abban biztosan egyetértünk, hogy nem minden nap vesz az átlag ember laptopot. Segítenétek? :B :R

    [ Szerkesztve ]

    [Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

Új hozzászólás Aktív témák