Hirdetés

Aktív témák

  • csokoládé13

    tag

    Sziasztok!

    Notebook vásárláshoz szeretnék segítséget kérni, nem igazán tudom, melyik gyártó melyik szériájában kellene keresgélnem.

    Átlagos otthoni/egyetemi használatra kellene (netezés, filmnézés, letöltés, office, autocad, photoshop használat), erre pedig 160-170 ezer Ft-ot tudnék szánni.
    Ami fontos, hogy ne kifutó modell legyen, mivel hosszútávra (kb. 5 év) szeretnék vásárolni, ezért a legújabb generációs, általam jól kihasználható hardware elemekből építkezzen.

    Természetesen van némi elképzelésem, kritériumom a választáshoz:
    - a legfontosabb a garancia lenne: minimum 2 év de inkább 3
    - a kijelző mérete 15,x" de inkább 14,x", nem kell matt legyen, de a LED háttérvilágítás jó lenne, az 1366x768-as felbontás még elegendő
    - a processzort illetően egy 2. generációs i3-mal beérném, ha van jobb alternatíva nem ragaszkodom hozzá
    - GPU téren sajnos egyáltalán nem vagyok képben, jó lenne ha a full HD videókat izzadás nélkül lejátszaná, játszani soha nem szoktam
    - a háttértár kapacitását tekintve sincs különösen nagy igényem, egy 320 GB-os HDD-vel is beérném, letölteni külső vincseszterre szoktam
    - memória min. 2 GB
    - a csatlakozókat illetően legalább 1 db. USB 3.0-ás port jó lenne
    - fontos lenne a különösen jó szellőzés, hűtés, emiatt kompromisszumra is hajlandó lennék
    - az összeszerelés minősége és az anyaghasználat számomra mindig fontos, legyen szó bármilyen termékről, bár tisztában vagyok vele mit nem kaphatok ebben az árkategóriában
    - az akkumulátor paraméterei sem fontosak, főleg hálózatról használnám
    - OS nem kell, van jogtiszta W7-em, emellett koca linuxos vagyok
    - olvastam, valami új fajta BIOS-ról (UEFI?), ami nem 15 másodpercig bootol, ilyennek is örülnék

    Olvastam a PH cikkét és a tesztelt notebookok közül a Sony Vaio E ideális lenne, viszont ott nincs USB 3.0. Ezenkívül azt írták a GPU nem valami erős, bár fogalmam sincs, ez mit jelent a gyakorlatban.

    Remélem érthetően leírtam, mit szeretnék! Előre is köszönöm segítségetek!

Aktív témák