Hirdetés

Aktív témák

  • alex077

    csendes tag

    Sziasztok!

    Notebook vásárlását tervezem a közeljövőben. Keret: 140-170k.
    Netezésre, tanulásra, programozásra, filmezésre (fullHD-ban, külső monitorral) használnám majd.
    Fontos a minél hosszabb üzemidő (2-3 órát jó lenne ha bírna), meg az, hogy az egész config ne avuljon el nagyon hamar (jó legyen a procija, ne zabálja meg az akksit).
    Ezért ezek körvonalazódtak bennem: i5-ös proci, 4GB ram, közepes, fullHD filmezésre alkalmas videokártya.
    Megláttam a saturn reklámjában ezt a HP-t és nagyon megtetszett: [link] 170k
    El is mentem és megnéztem és nagy csalódás ért. A gép fekete pereme és a szürke borítás között rések vannak (a körmöm simán befér), már láttam is ahogy pár hét használat után tele megy mindenféle kosszal. Meg az egy év gari sem igazán nyerő.
    Viszont láttam mellette egy ASUS gépet (ASUS X53SC-SX081V), hasonló config csak nvidia videokártyával, 2 év garival, no meg a billentyűzet körül fém borítással. Az egész gép sokkal igényesebbnek nézett ki, mint a HP. Azt hallottam, hogy az ASUS gépeknek nagyon hangos a hűtésük. Tud valaki erről nekem mondani valamit?
    Még ami visszatart ettől a géptől, hogy nvidia VGA van benne. Amit még kevésbé ismerek, mint az ATI-t. Nem tudom, hogy többet vagy kevesebbet fogyaszt, teljesít mondjuk a rivális HP gép AMD Radeon HD 6470M-jéhez képest.
    Nem kell gamer PC, de fontos szempont, hogy ne ócska videokari legyen, ne fogyasszon sokat.
    Ha megvenném az ASUS-t akkor ezt venném: [link]
    Csak a most részletezett videokártya probléma aggaszt még.
    Ha valaki tud ezen igényeknek megfelelő más gépet ajánlani nagyon megköszönném!
    Bármilyen tanácsot szívesen veszek.

Aktív témák