Hirdetés

Aktív témák

  • cAby

    tag

    Hali!
    Ideje beruháznom egy laptopba, de egyszerűen nem tudok dönteni, nézegetem 2 hete, hogy miket lehet kapni, de valahogy nem tudom eldönteni melyik a megfelelő. :\

    Először Dell Inspiron N5110 i7-et néztem, csak a sok rossz vélemény miatt inkább kihagynám. (+ élőben elég gagyi hatása van, csörgő műanyag...)

    Utána ezt néztem ki: [link]

    Ez tetszik is.. csak lehet mégsem jön össze ennyi pénz, nagyon olcsóbban meg nem találtam sajnos ezt a gépet.

    Tehát, max 200 ezret tudok költeni gépre. (De ha van 180 körül is megfelelő, az is jó, vagyis nem mindenféleképp akarok 200at költeni. :) )
    Min. 4GB ram, 1GB video kártya, i5-ös proci.

    Ilyen adatok mellett milyen gépek jöhetnek szóba? (jó teljesítmény, minőségi áru, jó hűtése van, stb.)

    Ill. azt nem tudom, hogy i7-es procira szükségem van-e egyáltalán. Mert jól hangzik, hogy 4mag.. kérdés az, hogy szükséges-e.
    Legfőképpen munkához kell, virtuális gép futtatás, oracle, apache szerver futtatások, ilyesmik. Játszani nagyon ritkán játszom, de lazításképp azért jó lenne játszogatni is néhanapján (igazából 2 játék izgat, f12010+cod.. szal nem akarok én minden játékkal játszani :D).
    Tehát ilyen dolgokhoz egyáltalán szükséges i7-es proci, vagy i5-ös is tökéletesen megfelel a célnak?

    Másik amit nem tudok, hogy szükséges-e 8gb ram.. vagy ezekhez elég lenne 4giga is?

    Ha valaki tudna segíteni, akkor nagyon megköszönném, mert nem tudok dönteni. De a gép meg már kellene meló miatt.

    ui.: Most nem volt időm visszaolvasni hsz-eket, de ha lesz időm, megteszem, lehet megtalálom kérdéseimre a választ. :)

    köszi,
    Csabi

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák