Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LJ.

    tag

    Sziasztok!

    Fontolgatom egy NAS vásárlását, teljesen átlagos használatra szánnám, nem szeretném össze-vissza mókolni barkácsolni, fontos lenne az egyszerű, plug&play működés.

    Ami fontos lenne:
    - Otthoni adatmentés, folyamatos elérés laptopról és asztali gépről, akár távolról is (bár az otthoni 10 Mbps-es feltöltés kissé korlátozó tényező...)
    - Filmek/sorozatok tárolása, NAS-ról való lejátszás laptopon keresztül. Erre van rákötve optikain az erősítő valamint HDMI-n a projektor. Tudom, laptop AC wifije nem olyan gyors mint a gigabites ethernet kapcsolat, kb olyan 40 MB/s-el tudok gépről-laptopra másolni. Úgy gondolom hogy ez magas bitrátájú filmek átviteléhez elég az akadásmentes lejátszáshoz.
    - Torrentezés, bár ha ez nem működik azt be tudom vállalni. Azonban ebben az esetben megoldható az, hogy ha laptopról fut a torrent kliens ami Windowsba felmappolt NAS-ra menti közvetlenül a letöltést? Vagy ez kicsit értelmetlen? A probléma, hogy a laptop SSD-je igen kicsi, így azon lényeges adatot nem tudok/akarok tárolni.

    Mi a véleményetek, erre a felhasználásra jó választás a WD My Cloud? Vagy nézegessek inkább más NAS (Zyxel?) után?
    Köszi a választ, üdv :R

    OFF:
    Olvastam, hogy a WD hivatalos oldaláról lehet diákként, egyetemi email címmel 20% kedvezménnyel vásárolni. Próbálta ezt már valaki? Garancia ügyintézés hogyan működik ilyenkor? Hivatalos magyarországi forgalmazóhoz kell visszajuttatni, vagy esetleg a WD egy külföldi létesítményébe? Így egy esetleges hiba folytán a visszaküldés díján elbukja az ember az árkülönbözetet...

    [ Szerkesztve ]

  • LJ.

    tag

    válasz #56573440 #21697 üzenetére

    A legnagyobb problémám -mint gondolom sokan másoknak- az ár. Nem szeretnék nagyon 30-40 ezer forintnál többet költeni, és ahogy nézegettem az ajánlott Synology és Qnap NAS-ok nagyságrendileg drágábbak... Egyelőre egy lemezben gondolkodtam, de a továbbiakban nyilván hasznos, ha lehet bővíteni a rendszert.

    Igazából nagyon profi adatmentési szolgáltatásokra nincsen szükségem, lényeg hogy könnyen hozzáférhetőek legyenek az adataim kb bárhonnan. Mivel főként laptopról (wifin keresztül) és telefonról lenne az eszköz használva, ezért a sebesség nem elsődleges és kritikus feltétel, de azért nyilván ne legyen csiga lassú.

    Torrent jó lenne, mint ahogy korábban említettem, de ha emiatt kéne 2x annyit fizetnem, akkor ezt a felárat nem éri meg nekem. Ha a laptopról fut a torrent kliens, és mentési helynek a NAS van megadva, akkor mennyire korlátozódik be a sebesség? Asztali gép gigabites hálón és a laptop wifijén kb 40 MB/s az átviteli sebesség. Vagy ez a keresztbe kasul letöltés értelmetlen?

    Ezek fényében is inkább az ajánlott két márka közül nézelődjek? Köszönöm!

  • LJ.

    tag

    válasz davidsz #21708 üzenetére

    Értem!

    Maradok akkor szerintem a drágább modelleknél, kicsit akkor még teszek majd a kerethez. Ahogy látom tényleg nem érdemes akkor "félpénzt" áldozni NAS-ra mivel minden szempontból kompromisszumokat fog követelni...

    Köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák