Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tom956ster

    aktív tag

    Valami történt a ph-val, egy napig nem volt elérhető, egy nagy darab hsz-em ment a kukába, mivel nem látom itt.

    Kérdés, de igazából már csak megerősítést várok:

    ha beruházok egy Synology DS216j-re, akkor kapom azt a funkcionalitást és kényelmet amit a dropbox tud? (Jelenleg van egy 1tb-os előfizum, de szeretném lemondani, és inkább cégesen megalkotni egy 2tb-os magán felhőt. Raid tömböt nem terveznék, csak időzített backup mentést a 2. vinyóra.)

    Jól gondolom, hogy menni fog minden? (mobil appok, fotók feltöltése a telefonokról automatikusan)...

    Köszönöm a segíttő hsz-eket előre is!

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    Ugyan nagyon a Synology DS216j pártján vagyok, de birizgálja a antáziám, hogy ugyanannyiból megvan a Hp Gen 8 is. Olvastam pár sort a Xpenologyról is, nagyjából úgy tűnik jó kombó lehetne. időtállób vasnak tűnik, mint a kicsi Syno, de:
    - vélhetően a fogyasztás oldal nem lesz karcsú, simán a tripláját saccolom a Syno-hoz képest
    - ugyan nem olvastam sehol, de szerintem zajosabb lehet (akár sokkal is), nem biztos, hogy megfelel egy olyan szobába, ahol alszanak is (vagyis szeretnének).

    Ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Mennyire nyűg felkonfigurálni a 0-ról egy Gen 8-at a Xpenology-val? Úgy, hogy kb 0 a hálózatos multam... és kellene a Syno féle DNS, mivel mobil appokkal is el akarom érni a cuccost, sőt, még egy kliens is lenne, akinek teljes elérés kell az Ő számára biztosított 1 tb tárhely felé, szintán mobil appokkal megtámogatva.

    Lehet, hogy túl sokat akarok...

    Köszönöm a segítő hsz-eket előre is!

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz varmi2 #18993 üzenetére

    Köszönöm a tippet!

    Úgy látom, ehhez a projekthez nem kevés affinitás és tapasztalat nem árt.
    Gépet már raktam össze, a jelenlegi mukagépem is én pakoltam, de a szerver cucc nagyon új. Ha lenne a közelembe egy olyan haver aki ezt "művészi" szinten keni-vágja, belevágnék a saját építésbe, mert miért ne?
    A hűtés kérdése lényeges, főként a keltett zaj végett. Másodlagos a fogyasztás, de hosszútávon fontos, bár nagy adatforgalmat nem remélek, torrent kilőve, inkább a tárolás a lényeg.
    Egyébként van arra sansz, hogy kiszilgáljon egy kis statikus weblapotis (cégemé), vagy ezt nem tudom megoldani majd a kis "szerveremről"?

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz fogtunder #18996 üzenetére

    Köszönöm a segítséget!!

    Az érvek egyértelműek. Nekem fontos lenne, hogy halk legyen, ugyanakkor elég két db hdd is.
    Az ára nagyon csábító, vélhetően sokkal egyszerűbb így egyben, mint darabokban összerakani.

    Lehet átköltözök a két másik topicba, majd meglátjuk. :)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    Én beneveztem egy HP Gen 8 microserverre, két db 2tb lemezzel. Terv szerint xpenology lesz rajta, a fenti ajánlások szerint 110k körül ennél nincs jobb... meglátjuk :)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz szenbalu #19227 üzenetére

    Szerintem jó választás.
    Nekem ugyanezen két típus van, és okkal. Mivel raid1-et választasz, jó ötlet azonos kapacitása eltérő gyártótól, így ha valamely is szériahibás lenne a másik nagyesélyel megússza, de két azonos red azonos sorozatból akár egyszerre is kidőlhet (könyvelőnél megesett :(( )
    Nekem ugyan nem raid-ben van, csak két fizikai disk, a vol 1-et napi szinten biztonsági menti a vol2-re a Nas. Nekem ez jobbnak tűnik mint a raid1, mivel ott ha szektorhiba keletkezik a hibás tömbön, akkor azt azonnal viszi a másikra is, hasonlóan a hibás file és esetleg fertőzött fileokkal. A napi backup esetében még van <24 órám a hiba elhárításra, akár a backupp visszaállításból is.

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz szenbalu #19230 üzenetére

    Szívesen, remélem segítettem kicsit.

    giorgio

    Természetesen osztom a megoldásod, de ha perpill kell a két tároló, akkor talán célszerűbb a fentiekben leírtak szerint választani. :R

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

  • tom956ster

    aktív tag

    válasz Black Dragon #19350 üzenetére

    Én ugyan nem vagyok szaki, csak sima mezei felhasználó, de nagyon ajánlom ebben a keretben a HP Gen 8 Microservert.
    Én Xpenologyt raktam rá, nem kell hozzá diploma, csak picit fórumozni itt a ph!-n, nagyon jó lett. És speciel megosztok vele a nappaliba a Tv felé is. Nekem egy 4k-s Samsung van, ami az eszközök között látja a Nas megosztását minden média tekintetében. Gyakorlatilag a 25gb-os 4k-s mozi alatt sem reccent meg az adás egy mp-re sem, és nem kellett várni, hogy bufferelje.
    Egyéni vélemény és nem próbáltam a 216 paly-t, de a HP hardwere szerintem erősebb alap kiépítésben is és bőven van benne tuning potenciál, de erről majd inkább @forgtündér tud mesélni, ha jár errefelé.
    Gondolom a 100k-ban valami háttértárat még kellene vásárolni, mivel a mostanid az all in one, és ha a 216 play árát veszem, akkor itt még akad majd 50k lemezekre... ott épp csak 16 k körül... ez is egy szempont, plusz a jövőben tudsz még hová feljeszteni: 4 slot a Gen 8-ban, 2 a 216 playben, és ugye már 2 lemezzel is elérhető némi adat biztonság. (Nekem konkrétan nincs raid tömb létrehozva, az 1. lemezt minden nap menti a 2. lemezre a gyári backup).
    Bocs, kicsit hosszú lett, egyszóval, az én tippem Gen8, ha nem félsz némi konfigtól. (Előtte nekem a Syno DS216S volt kinézve, de gyorsan el is vetettem, miután megismertem a Gen 8-at. Azóta kettőt raktam össze haveri körben, nagyon bejött...)

    3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

Új hozzászólás Aktív témák