Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz chosa91 #22098 üzenetére

    Keret? Tv? Van valami rendes lejátszó vagy a smart beépítve? Nappaliban elfér vagy máshova tervezed?

  • #56573440

    törölt tag

    válasz chosa91 #22105 üzenetére

    Fejvakarós.

    Problémák úgy felsorolás szinten.

    A tv 100-as lan portja kevés lehet már most sok 4k tartalomhoz.
    A plex jó, csak a tv-s kliensek szarok mind -a natívak-
    A plexhez erős nas kéne ha natív appon keresztül használnád, vagy feliratokkal esetleg...
    A keret az a qnap-syno-asustor alját fedi, amit te szeretnél az meg a teteje szinte soho kategóriában.

    Két utat látok. Az egyik egy asustor féle as-320 és qnap hasonló hdmi-s megoldása, ahol a nas-t a tv-re lőheted direktben hdmi-n. Így az első lejátszót megspórolhatod, cserébe még a 320 is erősen dolgozik prociból ahogy elnéztem a teszteket egy komolyabb videó alatt, lehet olyan hogy torrent + 80+-os bitrátával megáldott 4k nem lesz ideális választás. Árban ezek 70 asustor vagy 100 qnap szinten mozognak.

    A másik út a bármilyen nas kb, és mellé egy tv-s lejátszó.

    Először bekérdeznék ide, hogy mi a mostani best buy, ezek ilyen "kínai" androidos boxok, de natívan tudják egy sd kártyáról futtatni a libreelec alatt a kodit. Ami igen jó lejátszó. Egy plexkodiconnect-el meg a plex szerverrel összeköthető, az intézi a borítózást, meg társait, a kodi meg a lejátszást.
    Ide jóformán bármelyik nas jó lehet, ami -én azért maradnék a három említettnél- ami nem a legvirslibb.
    Hány lemezt használnál benne egyébként?
    Ezzel lehet gond a hálózati sebességgel még mindig -natív 4k mellett torrent mellett még te is használod a hálót, a router tud fura dolgokat művelni ha kissé régi vagy alsó kat- 4k miatt ugye wifi eleve felejtős.

    c terv: plex nélkül megnézed hogy van e qnap vagy synology féle ds videó a tv-dre, és pl syno "play" szériás modellt nézünk ami támogatja a 4k-t is.

    d terv: építeni kell :D De az se fér bele 40k-ba :(

    A 4k-val az a baj, hogy nagy, hogy kell hozzá a proci, a sávszél, a plexhez kell a proci vagy másik kliens, és még mindig ott vagy, hogy se én se más nem fogja tudni azt mondani, hogy nem lesz olyan anyag ami alatt kifekszik és azt mondja hogy hellószevasz.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz chosa91 #22111 üzenetére

    Akkor se lesz olcsó.

    Csak hogy kontextusba helyezzük. Amit a keretbe bele tudsz szorítani az egy TS 228. A teszt azért leírja hogy jóaz jóaz csak 3-4 torrentnél ne fusson sokkal több le, és semmi másra ne használd. Amit én vennék inkább az a TS-251. Synoból jó szájízzel, két vinyósat... Inkább nem is linkelnék. Syno jelmagyarázat : j utótag a "játék" az SE meg az "ezt SE vedd meg" jelzése. Rendszeres a syno topikban is a megvettem használtan, olcsón, j-s nem hajtja meg a torrentet, vérszegény, lassú, kinőttem, itt az apró is fosásig van pl a J szériával nem véletlenül... Sok évre veszed, rohadt szar rájönni mint ahogy előttem is írták, hogy a piac nem véletlenül árazza magát úgy ahogy. Az olcsó az kompromisszumos. Ha kompromisszum mentes kell az meg nem olcsó :D

    Alternatívaként félve de mondanék egy asustor as1002T-t. Nekem személyesen semmi tapasztalatom vele, a környezetemben nem mondanám hogy problémamentes, de komolyabb gondok nélkül fut egy maréknyi asustor. Ennyiért egyébként ~50 alatt nem fogsz nagyon kapni más értelmeset.

    Dupla vinyós és értelmes írás-olvasásra képes eszköz, amin értelmes os van, plexet nem terminálból meg hergelve telepítesz, ami pár torrent letöltés és 4k film miatt magas io művelet alatt se pusztul el az nincs 30k-ért szerintem. Max használt. Bár ott is ki kell fogni...

    Biga123

    A synology-nak van a DS Video mobilra és több tv-re is, ami kb plex szerű történet, kívülről is megy pl telefon/tablet vonalon, és használja a play-t rendesen ha transzkódolni kell. A qnapnak is van ilyen, asszem az qmedia, bár meg kell nézni melyik tv-re érhető el. Droidra-appletv-re meg ilyesmire volt amikor néztem :)

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz chosa91 #22120 üzenetére

    Vehetsz 310s-t is, de az nincs. Ezer éve kifutott cucc. Használtan megnézheted végülis, de ilyen sebességekre számíts... A 326 egy fokkal jobb már jobb akkor már.

    Igazából az ár miatt jogos a fogszívás, de ahogy írtuk, egyszer vegyél jót mint kétszer szart ;]

    Szeretsz konzololni? Hát akkor nincs más hátra mint egy cerkás integrált lapot beszerezni akár használtan is, aztán mehet rá a nas4free, freenas, omv, vagy valami nogui linux, ár/teljesítmény szinten az marad mindig a csúcs:D

    [ Szerkesztve ]

  • Imy

    veterán

    válasz chosa91 #22131 üzenetére

    Köszi, éppen most akartam írni, hogy olcsóbb, és meg is vettem. DE elkéstem. :) 23e-et megér, így megrendeltem.

Új hozzászólás Aktív témák