Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forgonati

    őstag

    Sziasztok. Monitort keresnék általános felhasználásra, tehát net, játék, itt-ott film, sorozat. 27" körül szeretnék, eddig egy 24-es TN paneles volt, most kipróbálnék egy nagyobbat. Tudom írják itt páran hogy 27-es méretnél már kevés lehet a FHD, de QHD-ra nem mennék, mert egyrészt drága, másrészt meg játékhoz bikább kártya kellene, na meg nem tudom mennyire lennének rajta aprók a betűk...

    Leginkább VA paneleseket nézek, IPS-re panaszkodnak többen, hogy szarok a feketéi, és igazság szerint én is láttam már IPS panelt, és OK hogy jók a betekintési szögek, de a fekete ténylek kicsit karcsú és a bevilágítások is zavarnak...

    Kinéztem pár monitort amik beleférnek a keretbe, ez kb 200-220 Eur.

    Benq EW2775ZH

    Benq EW2750ZL

    Iiyama Prolite X2783HSU-B1

    Iiyama IIyama G-MASTER GE2788HS-B1

    Ez a 4 van jelenleg szem előtt. A 2 Benq közötti különbség minimális, mindkettő AMVA+ panees, talán annyi hogy a nagyobb modellnek van fényérzékelő szenzora és állítja magától a fényerőt. Nem tudom mennyire hasznos ez. Más különbséget nem látok.
    A Iiyama PROLITE X2783HSU-B1 ugyancsak AMVA+ paneles, és a specifikációkat tekintve kb. ugyanaz mint a 2 Benq, itt a 2 USB port lehet talán előny, bár nekem ez annyira nem fontos.

    A másik Iiyama az a kakukktojás, az TN paneles, az 1ms, viszont az TN panel, és nem tudom hogy ekkora méretben a TN panel mennyire jó, a széleken mennyire torzulnának a színek...

    Tudnátok tippet adni hogy melyikre menjek rá? Köszi előre is :R

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    Sziasztok.

    24" monitor lenne a cél, általános felhasználásra, + játék is. Mivel hosszabb távra tervezek monitort venni, jó lenne ha már tudná a freesyncet...

    Acer X240H
    Iiyama GB2488HSU
    AOC G2460PF

    Ez a 3 van kinézve. Az Acer itt dicsérve van, a másik kettőről sokat nem tudni, bár találtam róluk 1-2 tesztet. Valakinek van ezekkel tapasztalata?

    Illetve annyi még a különbség, hogz az Acernál 48Hz-től indul a Freesync, a másik kettőnél 35-től. Nem jobb ha minél alacsonyabbról indul?

    Köszi előre is.

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Devas #69984 üzenetére

    Ja, most egy R9 280 van, de jövőre esedékes a csere. És monitort meg most kell vennem mert beszart a régi. És monitort minimum 5-6 évre tervezek venni, ezért szeretnék jobbat venni ami már freesync-es.

    Kisebb képkocka sebességen nem szeretnék játszani (ki szeretne?) viszon előfordulhat olyan hogy valamelyik játékban a kártya esetleg nem bír többet, és ha beesik 48fps alá akkor jön a képtörés. Ezért gondolom hogy minél jobb a freesync tartomány, annál jobb.

    Megrendeltem a Iiyama-t. 2 tesztet olvastam róla, és aszerint nem rossz. Egy árban van az Acerrel. Az AOC-ről is találtam 2-3 tesztet, de talán nem olyan jó mint a Iiyama, és a piros sáv az alján kissé bazári nekem.

    Az Aceren vacillálok még, nem tudom melziknek jobb a képe, annak vagz a Iiyamának. Lehet megrendelem az Acert is, és majd visszaküldöm azt amelyik kevésbé tetszik.

    Egyébnként van még értékelhető képű Tn paneles monitor ami freesynces? Ilyen 300 Eur-ig.

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Devas #69984 üzenetére

    A Iiyama GB2488HSU támogatja az LFC-t. Azzal nem lenne gond. HDMI Freesync-et nem tud, DP-n tudja. De a HDMI Freesync amúgyis csak és kizárólag AMD kártyákkal megy, és ez a jövőben sem lessz másképp. De DP-n talán van esély rá hogy az Nvidia is beszáll. Ami nem lenne rossz mert nagyobb lenne a választék...

    Az AOC meg érdekesmód mindkettőn támogatja, és LFC is van.

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Devas #69989 üzenetére

    Igen, én is új vagyok Freesynk témában, most próbálom kinyomozni hogy melyik monitor mit támogat. Lehet megrendelem az AOC-t is, és összevetem a képét a Iiyama-val. Amelyik jobb az marad.

    Esetleg más alternatíva? Valami jó monitor ami nem egy vagyon?

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Devas #69993 üzenetére

    Igen, erről az AOC-ról beszélek én is. Jó lenne összevetni a Iiyama-val. Az AOC-re töben írják hogy a színek nem az igaziak. Persze TN panel...

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Franklin #69995 üzenetére

    Németországban lakom, van itt egy Saturn nem messze, de a weboldalukon egy olyan sincs ami engem érdekelne. Megveszem őket Amazonon, aztán visszaküldözgetem. Ettől jobbat nem tudok...

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Raggie #70001 üzenetére

    Szeritem alatta sem lesz olyan nagy törés. A freesync tartomány alatt bekapcsol a LFC (már ha tudja a monitor) és duplázza a framekat, hogy ne legyen törés. Youtube videókat néztem, elég jól működik.

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Tyrel #70077 üzenetére

    A VA panelhez.

    Én vettem múlt héten egy Benq EW2775 monitort, és 2 nap után küldtem vissza. AMVA+ panelt használ, és bár a feketéi tényleg jobbak mint az IPS vagy a TN de csak akkor ha teljesen merőlegesen nézel rá. Nagyon durva volt rajta a color shifting. A szélei felé durván ment át szürkébe, és a legkissebb fejmozdításra változott a mértéke. Szóval a monitor szélein kb 10cm-es sávban már inkább szürke volt. Főleg a feketékkel volt így (pont ami miatt érdemes VA panelt venni, más nem igen szól mellette) világosabb részeknél, pl. böngészés nem volt zavaró.

    Visszaküldtem az amazonnak, és most egy Iiyama GB2488HSU van. TN panel, és bár ennek sem tökéletesek a betekintési szögei, de kevésbé zavaró. Itt is kissé világosabb a szélek felé de nem annyira mint a Benq-nél.

    Még gondolkozok hogy bepróbálok egy IPS-est is, mondjuk Dell P2417H, de amilyen képeket látok róla neten, hogy milyenek a feketéi, meg hogy milyen glowing van, hát, nem tudom...

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Brekk #70080 üzenetére

    Én is filóztam a GW2470H-n de őszintén szólva a 2775 gyenge képe után nem mertem rámenni, főleg hogy ez egy jó 80 Eur-al olcsóbb darab. Úgy gondoltam hogyha egy 210 Eurós monitor képe ilyen, akkor egy 130 Eurósé nem lehet jobb.

    Pár napja belemélyedtem a Freesync témába és úgy gondoltam hogy ha már veszek monitort, olyat veszek, mivel játszok is. Most van úton egy Acer XF240H amim kb. ugyanaz (legalábbis papíron) mint a Iiyama, át majd összevetem. Amelyiknek jobb a képe az marad. Az Acert dícsérik.

    Freesynces monitor meg nincs IPS képernyővel, vagyis van, de azok lassúak, ami meg gyors, azért meg nem adok annyit.

    AxBattler

    Igen, nagy is volt, azért mentem át 24 inchre. 50-60cm-ről nézve már pixeles volt a kép. De hátratoltam a széket úgy 2 méterig, onnan már nem volt pixeles, de a color shifting megmaradt. A filmeket 2-2,5m-ről néztem rajta, és ha picit is mozgattam a fejem, változott a szín, főleg a fekete. Bosszantó hogy 65 ezerért ezt kapod...

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Tyrel #70083 üzenetére

    Ha 144Hz-ben gondolkozol akkor szerintem ígyis-úgyis TN panelt kell venned, csak azok elég gyorsak. Akkor meg már legyen Freesync-es, mert egy Freesynces monitor nem olyan sokkal drágább mint egy anélküli 144Hz-es monitor. És mivel monitort nem 2 évre veszel, szerintem jobb ha benne van, legyen minnél időtállóbb.

    Ha meg Nvidiát veszel egy Frteesync-es monitor mellé, az is ugyanúgy fog menni 144Hz-en, csak a Freesync nem fog menni. Ott még mindig megmarad a 144Hz+Vsync mint opció.

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Tyrel #70089 üzenetére

    Az Acer XF240H egy kifejezetten jó TN paneles monitor, és kalibrálás után még jobb lesz. Simán van az olcsó IPS panelek szintjén. Brekk foglalkozott vele.

    A TN panellel nekem sincs komolyabb bajom, eddig is egy TN panelest használtam 3 évig, elvoltam vele. Persze az IPS-nek jobbak a szögei. De haveroknak vannak IPS monitorjaik, hát láttam én már olyan bevilágításokat meg foltokat (egészen drága monitorokon is) hogy majd hanyatt estem. Ezért tartok kicsit a IPS-től. Bár nálam már úgyis nagyjából eldőlt a dolog, mert Freesyncet akarok, és ott marad a TN.

    Amúgy az alul-felül betekintési szög engem nem zavar ha szar, csak az oldalsó legyen minél jobb. Mivel ugye szemből nézve egy monitort, a két szélét már eléggé oldalról látod. Sajnos a TN-eknél ez nem túl jó, de vannak jó TN panelek is, lásd az említedd XF240H.

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Tyrel #70091 üzenetére

    Úgy emlékszem hogy Brekk arról is nyilatkozott és az talán még 1 fokkal jobb mint a 240-es. Csak nekem a 27" már túl nagy. Nem tudom honnan néznéd, én 50-60cm-ről néztem a 27-est és egyrészt már pixeles a kép, másrászt egyszerűen nagy olyan távolságból. Egy idő után nekem kicsit bántotta a szem.

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    Ma jött meg az Acer XF240H monitorom. Van lehetőségem összevetni a hasonló árú és tudású Iiyama GB2488HSU-val amit már használok pár napja.

    Az első ami mellbevágott az Acernél, hogy NINCS USB csatlakozója. Ellentétben a képekkel, és amit az Acer oldalán találtam róla (ott is irja és a képeken is ott van) nincs rajta. Legalábbis az enyémen. A tipus pedig ül, egészen pontosan XF240H BMJDPR. És nincs. Ez elég nagy csalódás, nem is tudom hova tenni a dolgot. Egyelőre semmit sem sikerült kideritenem erről. Lehet hogy olcsósitottak rajta és kikerült az USB belőle, ezt viszont akkor illene közölni, mert mindenhol úgy van fenn neten hogy van benne. A Iiyama-ban van természetesen.

    A második, ami sajnos negativum, azok a gombok. Elképesztően gagyi hatásúak, jobbra-balra lötyögnek, a nyomáspontjuk bizonytalan (értsd, egyiket erősebben kell nyomni hogy kattanjon, a másikat kevésbé) és hát a bekapcsolást jelző led, az kritikán aluli. A leggagyibb kinai cuccokra emlékeztet, óriási fényereje van, és még azzal sem vesződtek hogy valamivel körülvegyék a ledet ott belül, átjön a fénye a gombok között, olcsó hatású és játék közben nagyon vakit. És menüből kikapcsolhatatlan. Maradna a szigszalag vagy a fekete filc... Ezzel szemben a Iiyamán sokkal szolidabban világit egy pici kék pont, és ott ki is kapcsolható menüből, hogy sötétben ne zavarjon.

    A harmadik a képminőség. Ahoz képest hogy itt dicsérték hogy jó a képe (TN panelhez képest) hát azt kell mondjam semmi extra, legalábbis a Iiyama-hoz képest. A két képernyőt kb. egyformán állitottam be (fényerő, kontraszt, stb) a szinbeállitásokhoz nem nyúltam egyelőre. Csomót nézegettem őket ugyanazon háttérképekkel, és nagyjéból egál a kettő, szerintem TN panelhez képest mindkettőnek jó a képe. Szépek a szinek, persze lehet hogy nem IPS, de nem rossz. Ebben a 2 monitor kb ugyanaz. Talán az Acer képe kicsit fakóbb, de ez lenne a legkevesebb.

    Viszont a sötét kép homogenitása, és a bevilágitások, na az az Acernél gyenge. Egyszerre nézve a 2 monitort, a Iiyama nagyjából egyenletes sötét képet ad, nagyon enyhe bevilágitással a sarkokban, de nem zavaró, alig észrevehető. Az Acer viszont szörnyű, körben a képernyő szélén, de főleg a jobb oldalon és alul, nagyon erős, világos sáv fut körbe, ami sötét képnél kiveri a szemem. Dead space-t játszopttam kb. 10 percig egyszerre mindkét monitoron, és az Acer bevilágitása rettenet zavaró.

    Készitettem pár képet a két monitor képéről, és a gagyi ledről, no meg az USB 3.0 port hűlt helyéről. A képeken az Acer van bal oldalt.

    Itt lehet őket teljes méretben megnézni

    Számomra óriási csalódás az Acer, szomorú hogy 280 Eur-ért ezt a gagyit kapja az ember tőlük. Még lehet bepróbálok egy AOC G2460Pf-et, de szerintem jó esély van rá hogy nem hoz jobbat mint a Iiyama, legjobb esetben is ugyanazt a minőséget. Viszont abban csak 2.0 usb van, és a piros sáv alul kisé nekem bazári... Majd még meglátom.

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Brekk #70229 üzenetére

    A 2 monitor egyforma fényerőn van most. Az Acer fényéből még lejjebb vettem, csináltam róluk még 1 képet, majd nézd meg ha van időd. Tökmindegy milyen fényerőre állitom, körbe a bevilágitás megvan, még 0 fényerőn is. A Iiyama képernyője sokkal homogénebb. Amúgy a szinek kb. egyformák, lehet hogy fotón nem jön úgy át, de én nem nagyon tudnám megmondani, hogy igy, ebben az állapotban melyiknek jobb a szine.

    Persze gyári értékektől csodát nem várok, de mindkét monitor gyári, kalibrálatlan, tehát a Iiyama is. Gondolom ha mindkettő bekalibrálódik, mindkettő jobb lesz, de az Acer bevilágitása megmarad.

    Kicserélhetném az Acert egy másik ugyanilyenre, de félek, hogy még ha a másikon nem is lesz körben ez az erős fény, de jobb minőségű képet nem fogok kapni a Iiyama-nál. És az Acerben nincs USB (ami fölött nem tudok napirendre térni még most sem, és semmi infót nem találok róla hogy ez miféle monitor) plusz a gagyi gombjai meg a gagyi ledje eléggé lelombozó. Mert hát igaz hogy egy monitornál a képminőség a lényeg, de bakker, 90 ezerért legyen már normális gombja, meg normális ledje. Végülis "géming" monitor, de játszani nem lehet rajta mert sötétben a szemem olvad ki a kék ledtől.

    Ja és még valami. A beépitett hangszórók. Az aceré olyan gyenge, hogy az 5 éves laptopom szebben szól. Fülsértően éles, és zéró dinamika. CSerébe nem is túl hangos. A Iiyama hangja messze jobb, kb. dupla olyan hangos, és ott még némi mélyet is felfedezni vélek. Persze ezek csak monitorok, de akkor is...

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz felyx #70339 üzenetére

    Azért szerintem a kollégát egy kicsit elvakítja az újdonság varázsa. Persze szép meg jó az a Dell monitor, de az a fekete azért nem annyira fekete mint ahogy állítja, főleg pl. egy VA panelhez hasonlítva. És nem is a leggyorsabb monitor. Azért a Dell a maga válaszidejével szerintem bizony produkál ghostingot, mondjuk egy 1ms válaszidejű monitorral szemben. És a 60Hz sem valami gyors. Szerintem akcióra már kissé lassúak ezek. Ha nem akarsz képtöréseket akkor vsync-el kell játszanod, viszont akkor meg érezhető lag lesz.

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    Hi! Vettem 2 db LG 24MP68VQ monitort. Rögtön dupláztam, mert sejtettem hogy nem lesznek egyformák bevilágitás terén. Úgy vagyok vele, hogy a szarabbat küldöm vissza az Amazonnak, a jobbat meghagyom.

    Na most igy néznek ki.


    Az egyiknek láthatóan erősebb a bevilágitás a jobb alsó sarkában, viszont a másiknak meg van egy világos folt középen felül. Azt kérdezném a hozzáértőktől, hogy ha még tovább rendelgetek, van rá esély hogy kifogok valami jobbat? Vagy ezek ilyenek? A 4 sarkában gondolom mindig lesz egy kicsi köszönhetően az edge LED-nek. De kifoghatok jobbat? Cserélgetni van időm, végülis akár tizet is viszaküldhetek nekik. Csak kérdés hogy érdemes-e szarozni vele, lehet-e ettől jobb, vagy az IPS az ilyen?

    Egyébként jók a monitorok, szépek a szineik nagyon, és van Freesync, még ha csak 75Hz-ig is. De 170 Eur-ért nem várhatok sokat.

    Köszi előre is!

    Keelah Se'lai!

Új hozzászólás Aktív témák