Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tottu

    senior tag

    Az előző héten találkoztam azzal az infóval, hogy a klímák beltéri egységeit a mennyezettől számítva, legalább 15cm-es távolságra kell tenni. Nálunk valószínűleg esztétikai okok miatt, de az ajtófélfával egy vonalba rakták, ahogy a képen is látszik:

    A kérdésem: valakinek van tapasztalat vagy esetlegesen becslése, hogy ez mekkora teljesítmény vesztéssel jár? Gondolom, így a levegőt nem tudja annyira keringgetni a klíma. Igaz a képen nem látszik, de a légtér a klíma előtt elég nagy és folyosón van.

    Nyáron hűteni nem nagyon szoktunk vele, viszont ősszel kezdődően fűtésre fogjuk használni, szóval fontos lenne az optimális műküdés. Szerintetek érdemes lehet lejjebb szereltetni?

    [ Szerkesztve ]

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    válasz rmihaly #44736 üzenetére

    Természetesen már kipróbáltuk és lehűti vagy éppen felfűti a környezetet, viszont nem vagyok benne biztos, hogy a leghatékonyabb módon.

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    Van egy Panasonic KIT-PZ35WKE klímánk, amivel mostanában fűteni is szoktunk.

    A kérdésem az lenne, hogy fűtőszál nélkül milyen kinti hőmérsékletnél érdemes már kikapcsolni a klímát?

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    Köszönöm szépen a sok választ! :R

    Az időkép előrejelzés szerint -2°C-ig szoktuk csak bekapcsolva hagyni a klímát, ha látjuk, hogy hidegebb lesz, akkor inkább gázzal fűtűnk. Eddig néha tapasztaltam azt, hogy bekapcsol a fagytalanítás, de nem tudtam, hogy mennyire lehet káros a klímának, ha mínuszokban is dolgozik fűtőszál nélkül.

    Ezekután meg fogom jobban figyelni az elvezető csövet reggelente és majd e szerint döntünk. Köszönöm.

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    Lassan 1 éve szereltek fel hozzánk egy Panasonic KIT-PZ35WKE klímát, amit az őszi-téli időszakban fűtésre használtunk 0°C fölött. Ősszel, amikor elkezdtük használni fűtésre, már akkor feltűnt, hogy elég hangos a kültéri, rezonál benne valami. Kijöttek, javítottak rajta egy kicsit, de nem lett jobb. Azóta még kétszer kihívtam őket és a 3. alkalom után már jobb lett a helyzet, de még mindig hangosnak gondolom a másik ugyanilyen klímánkhoz viszonyítva. Jelenleg ilyen a hangja: [link] Lemértem, ~62dB körül van. Nem folyamatosan, mivel függ a rezonálás mértéke a kinti/benti hőmérséklettől.

    Mivel már kezdek elbizonytalanodni, hogy velem van-e a baj, hogy ennyire vájtfülű vagyok vagy ez tényleg hibás klíma lehet-e, szerintetek ez így normális, elfogadható működés?

    Én arra gondoltam, hogy felhívom őket a 4. alkalommal is és ha azt mondják, hogy nem tudnak vele mit csinálni, akkor cseréljék le egy újra a kültérit.

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    válasz rmihaly #53164 üzenetére

    Szia,
    Köszi a választ/tapaszlatot!

    Első két alkalommal nálam is csöveket próbáltak rögzíteni és bizonyos részeit szigetelni, hogy megszűnjön a rezonancia, ami többnyire sikerült is. A 3. alkalommal pedig egyértelműen mondták, hogy a kompresszorral van a gond. Akkor ilyen hangot adott: [link] Ekkor a kompresszorra tettek valami zajcsillapító anyagot és most olyan az eredmény, mint amit a #53163 hozzászólásomnál írtam, vagyis sokkal mélyebb lett a hangja, de továbbra is hangos szerintem.

    Már én érzem kellemetlennek a helyzetet felhívni őket, de mivel garanciás még nem hívnák másik klímást, hogy külön fizessek neki. De abban legalább megerősítettél, hogy valóban nem helyes működést jelent ez.

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    Sziasztok,
    Nagyon elgondolkoztam a mostani 2 éves klímánk cseréjén, mert zavaróan hangosnak tartom. A mostani klíma típusa: Panasonic KIT-PZ35WKE

    Garanciában cseréltettem benne kompresszort és még "extra" rezgéscsillapítót is raktak bele, de továbbra is ez az eredmény ~6°C és alatti külső hőmérséklet esetén: [link] Ez kb. 65dB körüli zajszint.

    Gondoltam kinézek másik klímát, és az itt ajánlott klímák között is azt láttam, hogy a kültéri ott is elérheti a 60dB körüli értéket specifikáció szerint. Kifejezetten a Midea MOP-12-SP Oasis Plus és a Fisher FSAIF-Nord-123AE3 Nordic klímákra gondolok. Egy Gree GWH12ACC-K6DNA1D Comfort X esetében már jobb értékeket látok.

    Eléggé tanácstalan vagyok, hogy megérné-e cserélni a klímát, mert azért nem akarok kiadni +100-150k-t, hogy alig legyen halkabb a klíma.

    Hátha van itt 1-2 szakember: szerintetek ezt a rezonálás / kompresszor hangot lehet javítani? Vagy érdemes cserélni a klímát?

    [ Szerkesztve ]

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

  • Tottu

    senior tag

    válasz Sumi #72099 üzenetére

    Természetesen nem manipuláltam a hangot. :)

    Ami egyébként nagyon fura, hogy az a cég akik telepítették, nem számít kis cégnek itt Szeged környékén és mégis tanácstalanok voltak, hogy hogyan javítsák, pedig 3 alkalommal is kihívtam őket, hogy csinálják meg. Csak Panasonic klímákkal foglalkoznak, szóval a termék se lehetett nekik ismeretlen, ezért már nem tudom, hogy kiben vagy miben keressem a hibát.

    Így kezdtem el azon gondolkozni, hogy keresek egy másik céget és más típusú klímát rakatok fel, a mostanit pedig megpróbálom eladni, de az eladás is elég veszteséges lenne...

    "A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

Új hozzászólás Aktív témák