Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xxxjjjkkk

    senior tag

    válasz xxxjjjkkk #9358 üzenetére

    Szerintem nem haragszik meg az érintett ha odaátról bemásolom:
    Pusztán a tények kedvéért.

    "windy12 (X) 22 órája 0 1 67830
    Igazából nem nagyon van kedvem védeni a Daikint, mert eléggé haragszom rájuk, de azért az igazságot illik leírni. A Daikinnál célul tűzték ki a nagyobb piaci részesedés kiharcolását a lakossági szegmensben, ezért terveztek az alsóbb árkategóriában piacra dobni készülékcsaládot. A megcélzott áron nem tudták kihozni saját gyártásban+szállítási költség+vámterhek, így az egyébként is szoros együttműködésben lévő Gree gyártóval gyártatták le a 2014-es FTXV/RXV modellcsaládot. Mindamellett, hogy gyakorlatilag egyetlen meghibásodással nem találkoztam ennél a tipusnál, az való igaz, hogy eléggé kilógott az összes Daikin modell közül, lerítt róla, hogy ez valami zabigyerek. 2015-re viszont beállították az európai gyárakat az új FTXB/RXB modellcsalád gyártására, a belgiumi, a török és a csehországi üzemek is ontották a gépeket, mert óriási igény volt-van rá, igazi sikermodell, komolyak az eladási számok egész Európában. Az átadási árakat úgy lőtték be, hogy minden forgalmazónak nagyon megérte ezt a tipust nyomni, hiszen a jó brand és a jó ár vonzotta a vevőket. Az is Daikint árult 2015-ben, aki soha azelőtt. Ezzel viszont nálunk annyira lement az ára, hogy gyakorlatilag a legalsóbb kategóriás kínai termékekkel versenyzik, Midea, Gree, Hisense, stb. Az én tapasztalatom az, hogy sok vevő, aki minőségi klímát keres, pont az alacsony ár miatt vacillál, és nem hiszi el, hogy magas kategóriás terméket takar a Daikin név. Ezt erősíti sokszor az olyan klímások ellen-hypeja is, akiknek az eddig jól bevált, viszonylag olcsó terméküknek az erős konkurenciájaként jelent meg a piacon a Daikin. Nagyon nehéz úgy bármilyen más márkából értékesíteni, ha egy ilyen erős brand ennyire alacsony áron jelenik meg a piacon. Ez Magyarországon még azzal is tetéződik, hogy az a személy, aki gyakorlatilag tönkretette az LG és Midea piacot, majd a Samsungnál tette ugyanezt, 2014 óta a Daikinnál vezeti a lakossági értékesítést, és karöltve a web klímás királyával, a lehetetlen mélységbe nyomta a Daikin FTXB sorozat árait.

    Summázva, a véleményem, hogy a szóban-forgó készülék jelenleg ár-érték arányban (itt tényleg a jelenlegi webes árról beszélek) a legjobb választás, nem nagyon szorongatja meg - talán a Mitsubishi kivételével - egyik gyártó sem. Vagy drágábbak nála, vagy szarabbak.

    Azért annak is igaza van, aki azt mondja, hogy kisebb pénzért kisebb foci jár. Az FTXB sorozatnak vannak apróbb hibái, pl. a kültéri hőcserélő túlságosan közel van a csepptálcához alul, valamint felül a fedőlemezhez, így fordulhat elő, hogy üzem közben kissé összerezonál a két alkotóelem. Ez orvosolható, de azért én eddig Daikin gyártmánynál ilyennel nem találkoztam."

    Utolsó mondat érdekes.
    Mondjuk a harag oka érdekelne, de gondolom ha publikus lenne, leírta volna.
    A Mitsubishi jobban tetszik, de ennyi, több érv szól a daikin mellett, vagy mégsem?
    Igazából lehet el kéne mélyülnöm a manuálba, és az euroventbe.

    "Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

Új hozzászólás Aktív témák