Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz akta01 #8837 üzenetére

    Ha a levegő amit beszív (pontosabban a hőmérséklet amit a hőmérséklet szenzora érzékel) alacsonyabb, mint a beállított (mondjuk 30 fokra állítva kevesebb, mint 25°C), akkor nem normális.
    Asszem én még nem mértem, de kb. 40 fokos minimum kellene hogy legyen a kifújt levegő, de akár több is.
    Leáll? Az mit jelent? A kompresszora? On/Off klíma?

    Elsőre ami hibaként eszembe jut(pláne ha eleinte jó volt): elszökött a gáz (telepítési hiba, vagy a felhasznált anyagok hibája, repedés, szivárgás, stb, de lehet egyedi hibás alkatrész is) Második körben: nem jó a hőmérő szenzor, vagy az a kör ami ennek az adatait veszi fel. Harmadrészt lehet szoftveres hiba is, bár nem tudom ezekben mennyire bonyolult a vezérlés.
    Érdemes lenne kipróbálni, hogy hűtésre átállítani, hagyni, hogy átálljon rendesen (4-5 perc) és minimumra beállítani, hogy hűteni hűt-e rendesen. Mondjuk ha a szobában 18-20 fok van, akkor az alá nem nagyon lehet állítani (talán 16-ra..) és akkor hamar eléri, le fog kapcsolni, de azért ha nem a gáz hiánya a baj, akkor legalább induláskor kéne tudnia hűteni. Ha elszökött a gáz, akkor a fűtés/hűtés váltásnál, mikor a szelepek átváltanak, akkor normál esetben jelentős sistergő fortyogó hangot lehetne hallani a beltéri egységnél is, de hiányzó gáz esetén ez elmarad.

    Nem tudom milyen a szerviz ez esetben, de mindenképp szólni kell, garanciális javítás, ha létezik cserélhető alkatrészként, érdemes lehet eleve egy új tartalék hőmérő szenzorral érkeznie a szerelőnek. A gáz szivárgására meg eleve léteznek módszerek, de azt majd a szakik megmondják.

    [ Szerkesztve ]

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • asha07lcc

    tag

    válasz akta01 #8837 üzenetére

    [link]

    Gázt mennyit tettek rá? És minek? Fűtési üzemben hogyan mérték? inverteres készülékeknél a nyomásmérés a neuralggikus pont(hűtésben is) milyen terhelésen, hová szabályoz ekkor a szoftver? 30 fokra állítva ha leállogat biztos nem stimmel valami teljes terhelésen kellene mennie szerintem.

    A ventinek állnia(vagy kb 60ford/perccel forogni max) kell felfűtéskor olvasztáskor ill a kért érték elérésekor.

    [link]

    itt a szervízkönyv nézz bele. benne lehet a megoldás. Azért a hűtőközeget összes peremezést mégegyszer meg kellene nézni. Grammra belemérlegelni a gyári töltetet termisztorokat lemérni C fokokon legalább 2 értéken milyen az ellenállás. Ellenőrizni az EEV szelep helyzetét nincs-e a tekercs lemozdulva. Mech visszacsapó szelepet megnézni és akkor kipróbálni.

    Hibakódot nem dob?

    Próbáld magas venti fordulaton 30 fokon hagyni egy órát hagy menjen. Fűtésben a normál venti a javasolt nem az auto.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák