Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zolee897

    tag

    válasz PROTRON #73934 üzenetére

    Nem írtad, hogy van-e redőny az ablakokon. Az első a redőny legyen, aztán a klíma. Ha van redőny, a 2.5 kW biztosan elég lesz. Majd mondd meg neki, hogy ne kapcsolgassa ki-be óránként, hanem állítsa be egy komfortos hőmérsékletre pl 25 fok és ha meleg van, akkor menjen egész nap vagy legalábbis fél napokat hogy ne melegedjenek fel a falak. Mert ha a lakás felmelegszik, akkor kínszenvedés visszahűteni és nem is jó, ha annyira nagy mennyiségű hideg levegő jön belőle, mert akkor meg fogja utálni a klímát. Ráadásul a klíma árához képest nem olyan sok az elfogyasztott áram költsége bár erről egy nyugdíjast nehéz lesz meggyőzni :-).

    Ha nincs redőny, akkor arra biztos elég, hogy hűvösebb legyen, de hogy elég hűvös vagy komfortos is legyen arról fogalmam sincs. A hőérzet elég rossz lesz, ha betűz a nap és közben ömlik a hideg levegő a klímából. Ha van mondjuk két ablak, ami 5-6 négyzetméter, akkor azokon mondjuk 3-4 kW hőteljesítmény jön be, plusz még a szomszéd fala is fűteni fog és ha nem szigetelt a ház, akkor a déli fekvés miatt a külső fal is felmelegszik, míg a klíma mondjuk 2.5 kW-ot tud ezekből ellensúlyozni.

    Nekem régebben egy déli fekvésű tetőtéri lakásban csak 1 darab 3.5-ös klímám volt a nappaliban, kb 80 négyzetmétert gond nélkül és elég jól kihűtött, ha nyitva voltak a szoba ajtók. Beállítottam egy hőfokra és napközben folyamatosan ment, párszor mértem és az idő kb 90%-ban csak kb 150-200 wattot fogyasztott. Amikor nem hűlt le este a levegő, akkor ment este is, ilyen egy évben mondjuk kb egy hétig volt de ez persze a globális felmelegedés miatt változni fog. Számít az is, hogy hányan vannak a lakásban és pl főz-e valaki vagy használ-e meleget termelő dolgot. A messzebb lévő szobákban persze azért melegebb volt de nem volt vészes (amíg a gyerekek kicsik voltak, addig nyitva voltak az ajtók napközben mindig, tehát ez így jól működött). És én nagyon figyeltem arra, hogy ne melegedjen fel a lakás, mert ha felmelegszik, akkor ahhoz sokkal nagyobb hűtőteljesítmény kell, ami a klímából ömlő hideg miatt már kényelmetlen ráadásul akkor már nem lehet normálisan lehűteni a többi szobát, mert sokkal egyenetlenebb lesz a hűtés és megint csak az lesz, hogy utálni fogják a klímát. Így a kis és folyamatos hűtés elviselhetőbb és komfortos.

    Viszont nekem mindenhol voltak redőnyök, a tetőtéri ablakokon is. A redőny nagyon sokat számít. A klíma csak akkor kell, amikor este már nem hűl ki a lakás, mert mondjuk csak 23 fokra hűl le a kinti levegő és azt is csak hajnalban mondjuk fél órán keresztül. Na meg ugye az nagyon jó, hogy a split klíma szárítja a levegőt, mert a szárazabb levegőt kevésbé érezzük melegnek, mint a párásat és érzésre is jobb nyáron sokszor. Ezért szar a falhűtés ha nincs benne pluszban beépítve a pára kijuttatása valahogy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák