Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz F-ECT$ #72389 üzenetére

    Ez teljesen oké, erre írtam hogy az 5 fölöttit csak optimális körülmények között tudja.
    Itt a totyikban is visszalehet olvasni, van olyan üzemállapot, hogy ha már 1x feltekerte magát 2kW-ra, ott beesik a COP, de mivel kell a "hőteljesítmény" ezért annyira buta hogy nem tekeri le magát olyan állapotra ahol még jó a COP és ezért ugyanazt a hőteljesítményt folyamatosan magas villamos telejsítményen fogja szolgáltatni. Ez sajnos programozási dolog, ez nem géphiba, nem garanciálisan javítható, csak úgy lehet ennek elejét venni ha folyamatosan jár gép.

    Megpróbálom másképp megfogalmazni:
    Van az az eset hogy adott külső hőmérsékleten mondjuk optimális üzemállapotban 1,5 kW-on dolgozik a gép de a külső hőmérséklet miatt csak 3-as COP-vel.
    Ez ugye 4,5 kW hőteljesítményt jelent, de mivel azt érzékeli hogy nem emelkedik a szoba hőmérséklete, ezért a szoftver azt gondolja hogy a 4,5kW hő teljesítmény nem elég, 5 kW kéne, ezért elkezdi emelni a villamos teljesítményt.
    Viszont hőtechnikailag tudjuk, hogy az optimumtól fölfele eltérő teljesítmény esetén csökken a COP, tehát kergeti az 5kW fűtő teljesítmény elérését, amit sose fog tudni és csak lassan emelkedik a szoba hőmérséklete, miközben felpörgött 2kW-ra a motor...és a COP meg csak 2,25.

    Ezt értem én meg sokan mások "olcsó kínai csodák" alatt...tehát hogy a klímában nem csak erőgép dolgozik, rengeteg egyéb szempontot, pl programozást is figyelembe kell venni, aztán jön még az anyaghasználat.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • lasz10

    junior tag

    válasz F-ECT$ #72389 üzenetére

    Az A++-os klímának 5 feletti SCOP-ja max. Dél- Spanyolországban van, vagy a kínai "szakirodalomban". :)

    https://bit.ly/3UUXZYw

Új hozzászólás Aktív témák