Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz mjani1172 #67277 üzenetére

    A PC-d tápegysége még akkor is terhel, ha a rajta lévő főkapcsolót lekapcsolod, mert vannak benne olyan biztonsági elemek, amik még a főkapcsoló előtt vannak beépítve.
    Kb 3-6W-al terhel óránként, ennek kiküszöböléséhez 2 pólusú leválasztás kell.

    A fenti 3,3kWh havi fogyasztás 36,7 huffal számolva, havonta 121 forint a korábban említett kényelemért, vagy is hogy a távirányítóra azonnal reagál és gyorsabban készen áll a bevetésre.
    Persze ha már elfogyasztottad az éves A1 kedvezményes keretet, akkor már A2 tarifa 38 huffal kell számolni.
    Ha meg az éves 2523 max lakossági keretet, akkor meg ugye 72 huf-al számolva, már kb 240 huf.
    A fuji 12LTCA nekem mindig amikor leáramtalanítom, ha tovább tart mint 1 óra, akkor áram alá helyezéskor legalább extra 10 perc mire be tudom indítani a fűtés üzemmódot.

    Igazából a legnagyobb gond az egészben ezzel az éves 2523-as lakossági kerettel van, hogy ha pont a klíma felesleges fogyasztása miatt átléped amit egyébként nem lépnél át, az nem túl jó dolog.
    Pláne ha sok ilyen apróság miatt léped át, mert pl a telekom-os router is jár miközben mindenki munka/iskolában van 10 napi 10 órán át.
    Ugyanígy mosógép, szárítógép, TV, PC...stb...havonta ha mindent leválasztasz akkor kb 10-25 kWh tudsz spórolni, ami éves szinten már 100-250 közötti. Ha ezt veszed alapul, akkor tényleg durva ráfizetés jöhet.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • Rommel6600

    őstag

    válasz mjani1172 #67277 üzenetére

    Hogy jött ki? Hatodikos fizika és matematika ismeretekkel: Kisebbik klíma eddig standbyban volt csak és 4,4kWh-t fogyaszttott idén, azaz 2023ban. Nem értem ezen mi olyan bonyolult. (És nem véletlenül írok kWh-t, mert a kW és a kWh nem ugyanaz!)

    Azt hagyjuk, hogy az év 98. napja van, számoljunk csak 3x30nappal. (Ezt hívom konzervatívnak)
    Azaz a 4400Wh fogyasztás úgy jön ki, ha 4400Wh/(3x30x24h)=2,02W a pillanatnyi (standby) fogyasztása átlagban.

    Nem tudom ez miért sok, hiszen a 4,4kWh még a drága 77Ft/kWhval számolva 3 hónapra elosztva is csak ~112Ft/hó/klíma... Nekem ez megér annyit, hogy ha látom, hogy esik a hőmérseklet a lakásban (mert mondjuk elromlott a kazán vezérlője és mégsem cserélik ki 24h-n belül), akkor a repülőtérről/autópalyáról be tudom kapcsolni a klímát, és melegbe érek haza.🤷

Új hozzászólás Aktív témák