Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz pjen #62467 üzenetére

    Engedély piszok sok mindenhez nem kell, el sem hinnéd vad dolgokat meg lehet próbálni, aztán lehet egyik nap fogják és 6m-es sávban az összes fát kivágatják a kerítésed mellett, meg kiszedetik veled a tripla akkora ablakot amit betettél. True story :B

    Egészen addig, amíg más alapvető jogait ezzel nem kezded kapargatni addig kb. bármit lehet. Biztos lehetsz benne, azt a berregő sz@rt, amit most művel nálam a kültéri én 1 napig tolerálnám és úgy szedetném le, mint az állat. :K

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • PROTRON

    addikt

    válasz pjen #62467 üzenetére

    Az első mondatod nem igaz az egész országra, pláne nem belvárosi társasházak esetében, de a zaj keltő berendezésekre egyébként is külön szabályok vonatkoznak.

    Csendháborítás? Hivatalosan ha az ablakomnál éjszaka eléri a 40dB-t (kertvárosban) akkor a jegyzővel olyan lazán le lehet szedetni a másik klímáját mint a huzat és ha nem akaródzik neki, kapni fogja a büntit..40 felett minden egész dB-ért, időarányosan. Gyors kereséssel azt találom hogy "Az épületek zajtól védendő lakóhelyiségeiben a határ egységesen 22-06h között maximum 30 dB". Nálam a saját klímám okozta zaj mellett érem el ezt az értéket a beltérivel együtt, szal nem tudom leszedetni a szomszédét. :D
    Ebben már nem vagyok biztos, de szerintem egy idő után ráadásul végrehajtóhoz kerülhet egy ilyen ügy, ami kapásból megdobja ügyintézési költséggel, továbbá mivel az ingatlant a legkönnyebb utolérni egyből zálogjogot vet ki, de az is lehet hogy elidegenítési tilalmat is...ahogy parkolási bírságok esetén ha pösten 1 hónapig nem reagálsz az önkormányzat irányába, már dobják is át végrehajtóhoz.

    Még szerencse hogy az egymásra nem odafigyelő embereket gatyábarázandó vannak azért jogi lehetőségek.

    Ahogy a városi panelekről is lelehetne szedetni, elég bejelenteni hogy a járdán sétálva fejemre ömlött belőle a víz, már is kapja a felszólítást a tulaj.
    Ez ugyanolyan dolog hogy a belvárosban a nem műemléki épületek esetében sem rakhatsz akármilyen ablakot a lakásodnál cserére...de ha nem veszik észre 10 évig, behazudod hogy régóta úgy van és békén hagynak. Ha épp arra jár a főépítész, meglátja, akkor megy a felszólítás az eredeti állapot visszaállítására. Ilyen esetekben elsőre nem is engedik hogy az eredetihez hasonlóra építsd át, de modernre hogy ne fagyj meg, rendesen eredeti szarra kell visszaépítened akkor is ha nem lehet beszerezni.

    Ugyanígy akácossal is az a gond hogy teleokádja a területet aztán meg nem lehet tőle élni, na ezért alapozták meg a fent leírt tarvágást.
    Aki nem akar odafigyelni a környezetében élőkre, meg lehet találni, csak megfelelően kell hozzáállni az ügyhöz.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák