Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mauimagic

    aktív tag

    válasz Aszi123 #60709 üzenetére

    1.5-2-es COP???
    2 esetben lehet:
    1. Norvégiánan élsz, a sarkkörön
    2. 10+ éves klímákkal fűtenél

    Euroventet érdemes nézegetni...

  • rmihaly

    tag

    válasz Aszi123 #60709 üzenetére

    Nem szeretnék félrevezetni senkit. :R

    Tehát akkor egy kis kiegészités hozzá:
    Amint írtam a nem túl hideg hónapokban ( szept-október, március-május) használva a klimát simán jó érték ez a 4SCOP, de ha tartalékot tartok akkor lehet 3SCOP.

    A számításomhoz - persze nem konkrét energetikai számítás, és egy csomó minden nincs figyelembe véve, így adott esetben lehet jelentős is a különbség...de kiindulásnak szerintem jó.

    1m³ gáz = 33.5MJ
    1kWh = 3.6MJ

    1300m³x33.5MJ=43550MJ ez 43550/3.6=12097kWh
    Klíma ha ehhez a fűtési energia leadásához szükséges időben tud 4SCOP-t, az azt jelenti, hogy 1kWh hálózatból felvett energiából átlag 4kWh-t állít elő
    Mivel ezt átlagban 1/4-hálózatból felvett energiával tuja a klima, így 12097/4~3030kWh-t jelent.

    És akkor amivel nem számoltam:
    -gázkazán hatásfoka
    -klima hatásfok csökkenése hideg időben
    -az adatok pontatlansága
    -Az adott épület energetikai tulajdonságai

    Gázkazán hatásfoka: ez olyan 80-90% tehát ennyit tud leadni a lakásba
    Klima hatásfok csökkenés: ha nagy hidegben használod lemehet akár 2-re a COP, de magyarországon kb 2,8-3SCOP között elkegyeg a klima ha nem maxon használod
    Adatok pontatlansága: ezt nem kell részleteznem.
    Az adott épület energetikai tulajdonság: itt kell szakember mert nagyon nagy a szórás. Elvileg minden olyan lakásnak van amit nem rég vettek/bérbeadtak/építettek ahol nincs ott sajnos számolni kell.
    Ha a klima folyton maxon megy akkor nem tudja a specifikációban megadott SCOP-t.

Új hozzászólás Aktív témák