Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz luciferk #60274 üzenetére

    Éves karbantartás = lehúzás a legtöbbeknél.
    18ezer lakosú panel telepen vagyok dél pesten de itt még sosem láttam normális klímatakarítást sajnos. Kültérit 95%-ban senki se mosta, beltériből kiveszik a mosható szűrőt, azt elmossa zuhany alatt, fúj az elpárologtatóra némi illatos löttyöt aztán kéri a pénzt és megy a következő címre...

    Nekem van Bosch Fontus 18V akkus maganyomású mosóm, a kültérit minden esetben átmosom sima vízzel 20bar nyomással. Nincs az a mocsok ami ne jönne ki belőle.
    Mostam már ki galamb fészket faágakkal, volt olyan klíma amin 2centi vastag egybefüggő porszőnyeg volt azt fél órát csapattam mire minden cafat kiment belőle.
    A lényeg hogyha tele a kültéri kondenzátor akkor a ventilátor magasabb fordulaton fog tekerni és a kompresszor is emel a teljesítményén (magasabb fogyasztás simán lehet) így érdemes 2havonta kimosni de legalább éves takarítás idején minimum.
    Ha erkélyen van a gép akkor teszek alá egy nagy vödröt és abba bele folyik a mocsok, ha ablak alá van téve akkor meg szépen lecsepeg és senkit sem zavar.

    Ja a legtöbb klímán nincs védőrács, egyik másik kínai gépre tesznek valami műanyag rácsszerű izét hátra ami szerintem többet árt mint használ mert jól beleáll a mocsok és még hamarabb tömődik el a kondenzátor. Daikin-om van kettő azon semmi sincs így lazán mosható egyből :K

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák