Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StLui

    veterán

    válasz tibibi #15034 üzenetére

    Én is pont ezt szúrtam most ki, dobta elém az reklám ördöge.

    Eddig van nálunk 2db belkin, kb 10 évesek, 60eFt volt /db, árban az akkori akciókban benne volt a szerelés is. Ezekkel lehet fűteni valamilyen módon, nagyon ritkán próbáltuk, de csak az elmúlt 2 évben.
    Van egy db régen drága volt klíma, LG G12AH, ez állítólag nem tud fűteni.
    Végül van egy Midea, ez a legújabb, 4-6 éves, hűt-fűt, állítólag akkor jó volt, fogalmam sincs milyen hatékony, erről nem tudtam elolvasni a pontos típust.
    Pár hete beüzemeltünk egy szándékos túlméretezett napelem rendszert, gondoltam a felesleget elfűtjük majd.
    Két beko-t és az lg-t biztos cserélni kéne. Nagy, valamint tartós hidegben menne a kondenzációs kazánnal a padlófűtés, tehát tényleg csak kisegítésnek kéne, amikor amúgy is nyűgös a padlófűtés lomhasága.

    Tehát minimum 3, esetleg 5 klíma kéne fűtésre hosszabb távon. Hűtésre eddig csak max évente pár napot használtuk őket. Beruházás szempontból viszont nem mindegy, hogy 3x110 és a 3x50 beüzemelés, összesen 480 eFt, vagy 3x350 és a 3x50 beüzemelés, összesen 1200 eFt.

    Kültérik nem lesznek zavaró helyen, -7-ig szerintem elég ha használni tudjuk, ott már a rendes fűtés menne bőven. Ilyenkor is azt mondjátok csak a drága fűtőket szabad megvenni, mert pl ez az olcsó csak pénzkidobás, vagy elfogadható ez is?

    Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Új hozzászólás Aktív témák