Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andatti

    senior tag

    Megfogadtam a tanácsot és visszaolvastam párat, látom a xiaomi márkájú most a favorit. (a hagyományos konnektorról töltős verziók közül).
    Én viszont belefutottam napelemes power bankokba és mindig is megújuló energia párti voltam, így itt érdeklődnék, hogy van-e, volt-e már tapasztalata vele valakinek. Legalább hasonlóval...

    Eredetileg egy 5000 mah-est láttam meg, de találtam most egy 12'000mah-est bő 16 $-ért.
    Illetve az itt korábban linkelt geekbuying-on is találtam egy 48'000mah-est 20 $-ért... Ami - HA VALÓS EZ AZ ÉRTÉK!!! - akkor már egy laptophoz is elegendő lehet(ne). Árban szerintem elfogadható lenne...
    De nem értek a fizikához, szóval tőletek várnék segítséget. Főleg, ha már valaki vásárolt hasonlót és van tapasztalata...

  • andatti

    senior tag

    válasz Gsx-rr #412 üzenetére

    Köszi, közben már néztem youtube videókat is, a legtöbb szerint fake...
    A 30'000 az kb. 3'000, a 100'000 pedig kb. 8'000 a tesztelők szerint...
    Ez vicc, főleg ennek tükrében...
    De pl. láttam magyar tesztet és ott a webshop-ban volt egy ilyen. Közel 30 rugó az ára... De ez megint nem összehasonlítható, mert nekem nem mond semmit a 12 W... és ebben nincs is aksi, azaz - gondolom - ha süt a nap direktben lehet tölteni és kész..
    Amúgy nem számoltam rosszul, itt egy 18'000 mah-s (nem napelemes) power bankot már laptopokhoz is ajánlanak... de ez 50 rugó... :(

    Ez még nagyon ígéretes, DE nem bank, hanem "csak" töltő... 13,3 rugó az ára... de nem tudom a számadatait hova tenni...
    "2 nagy érzékenységű napelem cellája 5W teljesítményű, ami effektív 3.5W kimeneti teljesítményt ad ideális napfényben,
    A beépített feszültség stabilizált vezérlésének köszönhetően állandó 5V-ot biztosít USB kimeneten és 12V-ot szivargyújtó kábelen keresztül
    Használhatja 12V-os akkumulátorának kondícionálására is -amennyiben a kimeneti 0.3V / 12V áramerősség megfelelő"

    Ha 2000 mAh-s mostani telóm kb. 4 óra böködést bír, akkor egy 8000 mah-s power bank elég lenne egy napra.. ?!
    Egy másik helyen meg ezt olvastam:
    Energia: 70mA napos / 50mA egyhén fehős / 30mA felhős időben akkor ez óránként értendő vajon? :F
    8000 mAh 69 font ára viszont kissé borsos...
    De, ha más is látna benne fantáziát...
    Van pl. 12000 mAh-s 140 rugóért... De ez feltöltődik 5-8h alatt... :DD :DD :))
    Nna, találtam normálisat... talán-talán
    6000 mAh-s tölthető napelemmel és hálózatról is, 15 rugó...
    Vagy ez? 220 mA a kimeneti teljesítmény és 11 rugó az ára... Lehet jó lenne laptophoz is... Én az enyémen ilyet találtam: DC imput: 20V kb. 2,5A azaz akkor annak ez gyönge... Vagy 16V ~2,5A, de akkor ahhoz is...

  • andatti

    senior tag

    Holnap estig vennem kellene egy power bank-ot hazai boltban, de tanácstalan vagyok...
    A telefonom 4000 mAh, így a kis kapacitású kiesik. Szívem szerint ebay-ről rendelnék, de az nem érne ide hétfőn hajnalra, mire vinnem kellene...
    Árukeresőn rengeteg találat van, de egyiket sem ismerem és nem érne ide hétfőre, amikor már kellene használnom... Mivel vidéki vagyok.
    A helyi boltban van Adata 10'000-es 6500-ért, vagy Kecskeméten euronics Beez 15'000-es 7'000-ért...
    vagy szét kéne néznem még tesco-ban. (mást már nem fogok holnap este elérni, az auschan-Media Markt messze van, Edigital meg csak 14h-ig van nyitva... én meg dolgozom (Kecskemét)... Nagyon noname-t meg nem is akarok venni... nem tudom melyik a megbízható...

Új hozzászólás Aktív témák